Як закрити в'язання.

Зв'язавши красиву річ будь-якої моделі, початківці в'язальниці часто замислюються, як правильно закрити в'язане полотно і закріпити останній ряд петель. Без закриття останнього ряду в'язання не може вважатися закінченим - тому в цій статті ми розглянемо декілька способів закрити петлі, підходящих як для простого прямого полотна, так і для ажурною в'язки спицями.
Інструкція
1
Найбільш простий спосіб закрити в'язання - це ввести в крайню петлю на правій спиці ліву спицю і протягнути її на себе, не пров'язуючи, а потім провязать дві перших петлі лицьової в'язкою. Продовжуйте в'язати ряд, поки не закриєте весь ряд петель, і поки на правій спиці не залишиться єдина остання петля. Ображати робочу нитку і зав'яжіть її навколо петлі, затягніть і обріжте кінчик.
2
Ще один спосіб має на увазі закриття петель відповідно типу в'язки - лицьові петлі закриваються лицьовими, а виворітні виворітними. Це забезпечує рівномірний край вироби. Зніміть одну петлю і в дві петлі, що знаходяться на правій спиці, введіть ліву спицю. Пров'яжіть лицьовій в'язкою дві цих петлі і повторюйте, поки ряд петель не вийдете.
3
Якщо ж вам потрібен еластичний і тягнеться край вироби, кращим виходом буде закрити край вироби за допомогою голки. Ображати робочу нитку так, щоб залишився досить довгий ділянку для закриття, і всуньте нитку в товсту голку.
4
Голку введіть в першу петлю і зніміть на неї петлю, після чого введіть голку в третю петлю так само, як при виворітного в'язанні. Простягніть нитку через петлю. Після цього помістіть голку в другу петлю подібно виворітного петлі, а потім введіть голку в четверту петлю так само, як в лицьову, і протягніть через неї нитку. Такий спосіб дозволяє зробити край полотна рівним і еластичним.
5
Крім того, ви можете зшивати петлі голкою і вовняною ниткою, вводячи голку в дві петлі справа наліво, а потім зліва направо, і знімаючи петлю зі спиці, простягаючи нитку.