Як проводити відновлення після інсульту.

Реабілітаційні заходи, що проводяться після інсульту, при правильному використанні допомагають істотно відновити працездатність пацієнта і повернути його до нормального життя. Але при цьому необхідно враховувати поступовість наростання навантажень, використання адекватних схем застосування медикаментів і постійне лікарське спостереження.
Інструкція
1
Сучасна неврологія і реабілітологія радять починати відновлення пацієнтів після інсульту якомога раніше, після купірування гострих явищ порушення мозкового кровообігу.
2
До початку проведення реабілітаційних заходів обов'язково потрібно провести повне і комплексне обстеження пацієнта - це дозволить визначити рівень стану його здоров'я і ступінь пошкодження функцій нервової та інших систем організму після інсульту.
3
Обов'язково підбирається ефективна медикаментозна терапія, що включає препарати, що впливають на патологію, що стала причиною виникнення інсульту. Крім цього, обов'язково призначення препаратів, які впливають на обмінні процеси в клітинах головного мозку (збільшують стійкість клітин до гіпоксії і травмі). Також слід використовувати лікарські речовини, що відновлюють нормальне функціонування уражених функцій - поліпшують нервово-м'язову передачу, здатність клітин генерувати відповідні імпульси.
4
Навіть в гострому періоді інсульту обов'язково повинні з обережністю проводитися заходи, які будуть перешкоджати розвитку небезпечних ускладнень; пацієнтів слід обов'язково перевертати в ліжку, забезпечувати адекватну вентиляцію легенів. Пролежні і пневмонії, що виникають внаслідок постійної нерухомості хворих, набагато легше попередити, ніж потім лікувати.
5
Для реабілітації обов'язково залучення «вузьких» спеціалістів - масажистів, фізіотерапевтів, логопедів - це дозволить застосовувати найсучасніші і досконалі методики відновлення.
6
При реабілітації в даний час все більше значення надається сучасним науковим технологіям і розробкам - застосування цих методик дозволяє відновити навіть ті функції організму, які втрачені внаслідок глибокого або обширного ураження нервової системи. Створюються спеціальні комп'ютерні програми для відновлення і відтворення мови, програми стимулювання тонкої моторики кінцівок.
7
Сама реабілітація - процес досить тривалий, під час якого можливі поліпшення і погіршення загального стану пацієнта, тому для корекції психологічних проблем бажано залучення кваліфікованого психолога та психотерапевта.