Як проводити лікування запалення вуха.

Збудниками отиту є мікроорганізми, проникаючі з глотки в євстахієву трубу і середнє вухо. Захворювання характеризується раптової і гострим болем, шумом у вухах, ослабленням сл вуха , дратівливістю. Часто спостерігається генетично з вушної раковини.
Вам знадобиться
  • - 20% -ва настойка прополісу;
  • - спирт медичний 70%.
Інструкція
1
Лікування отиту проводиться в першу чергу за допомогою антибіотиків. Якщо в середньому вусі накопичується значна кількість гною, лікар-отоларінгілог може скоїти прокол барабанної перетинки, щоб очистилося середнє вухо. Це запобігає проникненню рідини у внутрішнє вухо і полегшує біль. Краще провести лікування в стаціонарі, щоб було забезпечено внутрішньом'язове введення антибіотиків пеніцилінового ряду, як і 3-4-х разове промивання вуха перекисом водню після проколу (парацентеза), і закопування бактерицидних засобів (диоксидина, препарату Софрадекс ® та ін .).
2
Крім того, показана фізіотерапія і судинозвужувальні краплі в ніс, типу галазолина, ефедрину, санорина та ін.
3
В незапущених випадках отиту ефективним засобом є зігріваючі компреси. Для його приготування візьміть 50 мл спирту медичного 70% і, розбавивши його рівною кількістю гарячої води, намочіть марлеву серветку. Оберніть її навколо вушної раковини. Після цього утеплите компрес теплою вовняною або фланелевою тканиною і залиште на 2 години. Компреси можна робити щодня перед сном, поки не настане одужання.
4
Дуже ефективно використання аптечної прополісной настойки. Для лікування запалення середнього вуха , закладайте в вушну раковину теплу марлево-ватяну турундочку, змочену в 20% -ної настоянці прополісу, на ніч протягом 10-12 днів.
5
Прекрасне протизапальну дію надає вушна спиртова ванночка. Необхідно закопувати в хворе вухо по 5-7 крапель підігрітого до 37 градусів 70% -го медичного спирту. Після закапування слід полежати 20 хвилин, потім заткнути вухо теплою ватяною турундочкой. Процедуру потрібно виконувати на ніч, виходити на вулицю після цього небажано. Біль стихає через 5-7 хвилин.
Зверніть увагу
Запалення середнього вуха небезпечно своїми ускладненнями, які можуть бути як внутрішньочерепними - менінгіт, так і місцевими - мастоидит, туговухість.
Корисна порада
Також для вушних компресів можна використовувати розведений навпіл з кип'яченою водою камфорний спирт, морський пісок, прожарений на сковороді і загорнутий в товсту полотняну тканину.