Як прописати мак адресу. Як зробити потрібний мак адресу.

Мак- адресу є своєрідним ідентифікатором, який присвоюється мережевого обладнання. Він потрібен для настройки мережі і підключення до інтернету. Але іноді виникає необхідність змінити мак- адресу, наприклад, якщо він попросту збивається. І щоб повернути нормальну роботу мережі, його потрібно прописати заново.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows (XP, Windows 7).
Інструкція
1
Власники операційних систем Windows 7 прописати мак- адресу можуть таким способом. Клацніть «Пуск». Пройдіть на «Панель управління». Виберіть вид «По категоріям». Далі клікніть по компоненту «Мережа та інтернет». Після цього виберіть «Центр управління мережами і загальним доступом». Зліва у вікні клацніть по опції «Зміна параметрів адаптера».
2
Повинно з'явитися вікно із позначкою «Підключення по локальній мережі». Натисніть по цьому значку правою кнопкою мишки. З'явиться контекстне меню. В цьому меню виберіть «Властивості». Спливе вікно. Самий верхній розділ цього вікна називається «Підключення через». Знизу розділу знаходиться рядок з назвою вашої мережевої карти. Коли ви наведете курсор на неї, то побачите мак- адресу мережевої карти.
3
Поруч розташована кнопка «Налаштувати». Натисніть по цій кнопці. В наступному вікні пройдіть на вкладку «Додатково». Далі відшукайте розділ «Властивість». В цьому розділі є рядок «Мережевий адресу». Виділіть її за допомогою лівої кнопки мишки. Справа знаходиться рядок «Значення». Впишіть в цей рядок потрібний мак- адресу і натисніть OK. Тепер мак- адресу прописаний.
4
У випадку з операційною системою Windows ХР зробити це можна так. Загальний принцип мало відрізняється від випадку з Windows 7. На панелі керування виберіть «Мережеві підключення». З'явиться значок «Підключення по локальній мережі». Клацніть по значку правою кнопкою мишки і в контекстному меню виберіть "Властивості".
5
Далі пройдіть у вкладку «Загальні». Спливе вікно. Сама верхня рядок в ньому - це модель вашої мережевої карти. Натисніть по кнопці «Налаштувати», яка знаходиться поруч. Після цього пройдіть у вкладку «Додатково». В наступному вікні знайдіть рядок «Мережевий адресу». Виділіть цей рядок за допомогою лівої кнопки мишки. Праворуч буде рядок значення. Введіть туди мак- адресу. Після цього натисніть OK. Тепер мак- адресу прописаний. Можете закрити інші вікна.
MAC- адресу - це унікальний ідентифікатор, записаний у вигляді шістнадцятирічного числа, яке присвоюється мережевого обладнання заводом-виробником. Зберігається адресу в мікросхемі EEPROM - ПЗУ. З його допомогою можна визначити комп'ютер в мережі, наприклад, для присвоєння динамічного IP- адресу а.
Інструкція
1
Іноді MAC- адресу записаний на упаковці мережевої карти або на самій мережевий карті. Інакше його можна дізнатися засобами Windows. З меню «Пуск» запустіть командний рядок за допомогою опції «Виконати». У вікно "Відкрити" введіть команду cmd і підтвердіть, натиснувши ОК. У вікні консолі наберіть ipconfig/all. Команда виведе повну інформацію про мережевий адаптер.
2
Пункт «Опис» містить назву мережевої карти, а «Фізичний адресу » - MAC- адресу . Якщо мережевий кабель відключений, в рядку «Стан мережі» з'явиться повідомлення «Мережа відключена». Якщо в системі кілька мережевих адаптерів, буде виведено стільки ж текстових блоків, в яких міститься інформація про кожному пристрої.
3
Є інший спосіб дізнатися MAC- адресу . З меню «Пуск» зайдіть в «Панель управління». Подвійним клацанням по іконці «Мережеві підключення» розкрийте папку. Для виклику контекстного меню правою клавішею миші клацайте по ярлику «Підключення по локальній мережі». Вибирайте опцію «Стан». У вікні стану переходите у вкладку «Підтримка». У рядку «Фізичний адресу » відобразиться МАС- адресу мережевої карти.
4
Щоб дізнатися MAC- адресу віддаленого комп'ютера, можна скористатися командою arp з ключем -a. З меню «Пуск» запустіть командний рядок, натиснувши «Виконати», і введіть команду cmd. У вікні консолі наберіть: ping IP_comp або ping comp_name, де IP_comp - IP- адресу , а comp_name - ім'я віддаленого комп'ютера. Після обміну пакетами між мережевими пристроями введіть arp -a. У рядку «Фізичний адресу » буде показаний MAC- адресу віддаленого комп'ютера.
5
Для цієї ж мети можна використовувати команду ipconfig, якщо у вас є права доступу. Викликайте консоль управління через командний рядок. Введіть ipconfig/s comp_name (comp_name - як і раніше ім'я віддаленого комп'ютера в локальній мережі).
6
Якщо є необхідність, MAC- адресу можна змінити засобами Windows. У «Диспетчері пристроїв» розкрийте список мережевих пристроїв і клацніть правою клавішею миші для виклику контекстного меню за назвою адаптера. Вибирайте команду «Властивості» і переходите у вкладку «Обладнання». Знайдіть у списку «Мережевий адресу » і у вікні «Значення» введіть потрібні цифри, без пробілів і дефісів.