Як вставити картинки в свою книгу.

Складно уявити собі книгу , в якій ілюстрації були б зайвими. Особливо це відноситься до саморобним книгам, в яких оформлення відіграє чи не головну роль. Багатство змісту такого фоліанта можна підкреслити рукотворними картинками - головне зрозуміти як, в якому вигляді і в яких кількостях їх вставляти.
Інструкція
1
Визначте кількість ілюстрацій в книзі і зарезервуйте для них місце. Ви можете розкидати картинки по сторінках поряд з відповідним фрагментом тексту, виділяти по дві сусідні сторінки, щоб вийшов малюнок на розворот, або вставити все картинки один за одним у центрі видання.
2
Додайте картинки безпосередньо на сторінках книги або на більш щільних аркушах такого ж формату. Вибір одного з цих варіантів залежить від того, якими матеріалами ви будете малювати. Якщо ви віддаєте перевагу фарби, враховуйте, що тонкі книжкові сторінки можуть пожолобитися від води. Для ілюстрацій в техніці колаж також краще взяти папір щільніше (акварельний або для пастелі). Вставні сторінки повинні бути на 3-5 мм вужче, ніж книжкові.
3
Намалюйте ескіз на чернетці. Виберіть сцену, яку хочете зобразити. Накидайте приблизну композицію, підібравши потрібну крупність плану.
4
Розробіть стиль ілюстрації в залежності від вмісту книги. Потім визначте відповідну колірну гамму. Якщо не впевнені у виборі кольору, використовуйте колірне коло для художників. Стиль і гамма повинні бути єдині для всіх картинок в книзі.
5
Відповідно до вибраного напрямком розробіть зовнішність героїв на ілюстрації. На окремих чернетках прорисуйте їх детально і подивіться, в якому ракурсі вони будуть виглядати більш вдало.
6
Зберіть цілу картинку на одному аркуші, намалюйте її тільки контурами, що не розфарбовуючи. Якщо ви плануєте малювати ілюстрацію на книжковому папері, перенесіть ці контури в книгу , використовуючи кальку.
7
Розфарбуйте картину або зберіть її в техніці колажу. Працюючи прямо в книзі, захистіть сусідню сторінку чистим папером. Вставну картинку спочатку висушіть при кімнатній температурі, потім покладіть під прес, щоб вона випросталася. Змастіть вільну сторінку книги клеєм ПВА (заздалегідь підкладіть під неї чистий щільний картон). Наносите клей м'яким пензликом, рівномірним тонким шаром.
8
Покладіть книгу на стіл. Вставте в неї перпендикулярно столу аркуш з картинкою. Підніміть змащену клеєм сторінку і прикладіть її до виворітній стороні ілюстрації. З'єднуйте сторіночки поступово, розгладжуючи кожну ділянку від центру до країв. У такому положенні лист потрібно залишити до повного висихання - підіпріть його будь-якими предметами з обох сторін.
9
Якщо ви забули залишити вільне місце для картинки, намалюйте її на аркуші такого ж розміру, як і книжкові. Ще одну ілюстрацію зробіть на зворотній стороні. Виміряйте відступ, який ви залишили між краєм аркуша книги і текстом. По лінійці накресліть такий же відступ на сторінці з картинкою. Загніть папір по лінії від себе (якщо будете приклеювати картинку до правої сторінці). Змастіть цей клапан клеєм і вставте лист в книгу якомога глибше, ближче до корінця. Промокніть папір сухою ганчіркою, видаляючи надлишки клею і бульбашки повітря.