Як прочистити головку струменевого принтера HP. Як промивати картридж.

Оскільки картриджі фірми HP є моноблоковими, промивати їх значно простіше, проте і засихати вони будуть швидше. Існує безліч промивних рідин як внутрішніх, які треба прокачувати шприцом через поролон картриджа, так і зовнішніх, які наливають у ванночки для відмочування головок.
Інструкція
1
У випадку з HP можна застосовувати обидва цих типу. Зараз все чорнило для чорних HP картриджів пігментні, так що і промивки повинні бути відповідні. Кольорові картриджі - непігментние, для них потрібні інші промивки.
2
Переконайтеся, що чорнило просочили губку повністю до дна картриджа. Якщо просочування буде неповною, картридж просто-напросто не буде друкувати. У цій неуважності полягає велика частина помилок при заправці принтера непрофесіоналами.
3
Дотримуйтесь інструкції, які поставляються разом з принтером, для запуску операції прокачування сопел голівки. Операція активується програмою HP Toolbox. Після цього принтер повинен справно друкувати.
4
Якщо це не спрацювало, промийте картридж проточною гарячою водою. Піднесіть його до струменя води тією ділянкою, на якому розташовуються сопла (тобто де виходять чорнило), потримайте 2-3 секунди, не більше! Промокніть картридж рушником або просушіть феном (тільки стежте, щоб температура повітря була не дуже велика), потім знову вставте його в принтер і запустіть кілька разів операцію очищення сопел головки чрез програму HP Toolbox.
5
Якщо і це не допомогло, візьміть одноразовий шприц без голки (вона вам не знадобиться), заткніть пальцями чотири з п'яти отворів, вставте шприц в залишився отвір і натисніть поршень шприца. Створиться тиск, який прожене чорнило по соплам картриджа. Краще це робити над раковиною, щоб не забруднитися все навколо.
6
Якщо ж картридж лежав у письмовому столі пару-трійку тижнів або навіть більше, то, швидше за все він просто висох. Якщо таке трапилося, необхідно промити теплою водою поролон у картриджі кілька разів. Також це можна зробити внутрішньої промивної рідиною, а потім покласти картридж в тепле місце, щоб він висох.
7
Після цього спробуйте заправити його чорнилами і попечатать. Наостанок можна занурити тільки друкувальну головку в гарячу воду (окріп) на пару годин. Якщо мають місце серйозні засмічення, додайте у воду 50% спирту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ebVej5hJbZQ
Чистка головки принтера - це обов'язкова процедура при тривалому терміні експлуатації. Від чистоти головки залежить якість друку. Промити головку принтера - це нескладна процедура. Не обов'язково нести принтер в спеціалізований сервіс, це можна зробити самостійно, в домашніх умовах.
Інструкція
1
Перед початком робіт обов'язково витягніть мережевий шнур з розетки, так як це дозволить уникнути поразки електричним струмом.
2
Необхідно розібрати принтер. Витягніть вхідний лоток. Зніміть верхню кришку, відкрутивши що тримають її болти. Прикладіть деяке зусилля, коли будете знімати кришку. Будьте обережні і не обірвемо шлейф, який з'єднує механізм з кнопками управління. Вимкніть шлейф від плати, якщо він перешкоджає зняттю кришки.
3
Після зняття кришки потрібно витягнути картриджі. Для цього від'єднайте кришки відсіків для них, також від'єднайте стопорний важіль, натиснувши пальцем на місці з'єднання з корпусом. Після цього звільняємо блок головок. Праворуч під блоком є важіль, його потрібно повернути за годинниковою стрілкою вниз. Повертайте його до кінця. Цією дією ми дозволяємо блоку головок переміститися до зручного нам положення.
4
На передній панелі блоку в місці для картриджів є два важеля, посуньте їх вправо до упору. Запам'ятайте їх початкове положення. На правій панелі є ще один важіль, поверніть його за годинниковою стрілкою до упору.
5
Усередині блоку ми побачимо пружину і гвинт. Гвинт необхідно відвернути. Скористайтеся хрестової викруткою. Дотримуючись обережності, вийміть пружини.
6
Щоб промити головку принтера потрібно опустити її соплами вниз на 10-12 годин на спеціальну рідину для промивки.
7
Поки головки отмокают, необхідно акуратно протерти під блоком головок принтера. В процесі експлуатації воно сильно забруднюється чорнилом, і надалі цей бруд може привести до повторного засмічення головок. Також очистіть кришечки, що закривають головки.
8
Після «отмоканія» головок, просушіть їх.
9
Зберіть все в початкове положення і роздрукуйте пробну сторінку. Якщо ви все зробили правильно, то якість друку відчутно зміниться на краще.