Як відремонтувати стільницю. Як відремонтувати поверхню стільниці.

Найбільш вразливою частиною кухонного столу і гарнітура є стільниця. Гарячі сковороди і каструлі, різання продуктів без дошки, плями від продуктів - все це псує поверхню, а в результаті страждає зовнішній вигляд всієї кухні. Міняти весь гарнітур, звичайно, не варто, а ось відремонтувати і поміняти стільницю можна і самому.
Вам знадобиться
  • - керамічна плитка;
  • - клей для плитки;
  • - затирка для швів;
  • - шпатель;
  • - пластмасові хрестики;
  • - важільної плиткорез;
  • - поліетиленовий ізолятор.
Інструкція
1
Щоб не підставляти постійно під кухонний посуд дошки і серветки, зробіть стільницю з керамічної плитки. Така річ прослужить вам багато довше дерев'яного покритія.Замерьте поверхня, на яку будете класти плитку. Врахуйте, що не завжди вийде відрізати матеріал вдало з першого разу, та й розбити плитку, ненавмисно впустивши, нічого не варто. Тому купите її трохи більше, ніж потрібно. Вибирайте матеріал з гладкою поверхнею - на шорсткою нерівній можуть накопичуватися бруд і жир. Добре показала себе плитка з керамограніта.
2
Поверхня столу очистіть від дрібних частинок расслоиться ДСП шкіркою, смахніте пил і сміття, протріть вологою ганчіркою і просушіть. Розведіть плитковий клей і намажте його на стільницю . Щоб волога не проникала в підставу стільниці, на шар клею укладіть спеціальний поліетиленовий ізолятор. Краю промажьте силіконовим герметиком.
3
Торцеві плитки наклейте на цьому етапі роботи. Вони бувають у вигляді бордюрів або плінтусів, або просто основний плиткою, відрізаною за розміром. Підрізали торцеву плитку наклейте заводський стороною вгору. Коли бічний ряд висохне і добре схопиться, починайте клеїти плитки стільниці, акуратно закриваючи краю торцевих плиток.
4
Озбройтеся шпателем і починайте викладати поверхню стільниці. Використовуйте пластикові обмежувачі (хрестики), щоб шви між рядами були ровнимі.Обичная затирка для швів не підійде для оброблення швів стільниці. Різні кислоти, оцет наприклад, будуть руйнувати вапнякові складові. Вам знадобиться затирка на основі епоксидної смоли. Цей матеріал краще наносити спеціальним шприцом для заповнення швів.
5
Недолік таких затерли в їх високій ціні і складності нанесення. Можна використовувати склади для підлоги на основі цементу. У них вапняк замінений кварцом. Через три доби шви, оброблені цієї затіркою, закріпіть спеціальним складом два рази, з часовим проміжком в 12-24 часа.В результаті вашої роботи у вас вийде дуже красива і міцна стільниця і оновиться весь вигляд кухні.