Як побудувати вежу із сірників.

Згадайте, як вам говорили в дитинстві: «Сірники дітям - не іграшка!». А ви тихенько посміювалися: «А іграшка дорослим». Так от, тепер ви можете вдосталь награтися з сірниками, чи не розводячи багать і не підпалюючи все на своєму шляху! За допомогою звичайних сірників можна створити справжній витвір мистецтва.
Вам знадобиться
  • - щільний папір або картон;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - сірники;
  • - ніж;
  • - клей;
  • - надфіль.
Інструкція
1
Приступаючи до роботи, відріжте сірникові головки. На папері або картоні накресліть квадрат 7х7 см.
2
Після цього накресліть всередині квадрата восьмикутник зі сторонами 3 см. Тепер потрібно спорудити підставу вежі: для цього наклейте сірники спершу на 4 сторони восьмикутника (верх, низ, праву і ліву сторони), після цього - на похилі сторони (ці сірники повинні лежати між першими чотирма). Так у вас вийде підставу вежі з виступаючими «колодами» - ширина колоди - 1 сірник.
3
Зробіть другий ряд бревнишек. Для цього так само, як і в основі, спочатку приклеюються довгі сірники (на прямі сторони), а потім між ними - короткі, на похилі. Продовжуйте в тій же послідовності; вам потрібно набрати висоту стін - 20 рядів. Слідкуйте, щоб всі стіни були рівними, особливо з зовнішнього боку. Для міцності обов'язково промажте клеєм всі стики з внутрішньої сторони.
4
Приклейте до стиків сірників з внутрішнього боку по одній сірнику (всього 8). Тепер потрібно зробити другий ярус вежі, для цього приклейте по одній сірнику з кожного боку, але не до верху, а до зовнішньої боковині. Таким чином, верхній ряд стін буде ширше на 1 сірник.
5
Коли клей висохне, відріжте виступаючі частини і подровняйте надфилем торець.
6
Побудуйте другий ярус вежі. Для цього до наявного основи Докл ще 9 рядів сірників . Зверніть увагу, що, як і при створенні першого ярусу, сірники повинні лягати внахлест. Коли ви побудуєте другий ярус висотою 5 сірників , зробіть вікна: для цього замість цільної сірники використовуйте 2 шматки меншої довжини. Приклейте їх таким чином, щоб в стіні утворилися проміжки. Висота вікон повинна дорівнювати 2 рядам сірників .
Зверніть увагу
Зверніть увагу, що привабливість готового виробу багато в чому залежить від того, наскільки акуратно воно виконано. Тому використовуйте в роботі тільки рівні сірники однакової довжини і виберіть клей, які не залишає патьоків і слідів.
Корисна порада
Готову вежу із сірників ви можете прикрасити по своєму смаку, для цього підійдуть невеликі морські камені, бісер, намистини, світлодіоди і т.п. Дайте волю своїй фантазії і, з'єднуючи і комбінуючи різні матеріали, ви зможете побудувати не просто вежу, а справжні замки і військові фортеці.