Як зробити саморобний мікрофон. Як зробити своїми руками високоомний динамік.

Ситуації, коли потрібно посилити звук, а мікрофона під рукою немає, трапляються не так уже й рідко. Виручити може саморобний мікрофон. Його точно так само, як і професійний, можна підключити до комп'ютера або звукозаписному пристрою.
Вам знадобиться
 • - екранований звуковий кабель;
 • - високоомний навушник;
 • - низькоомним наукшнік (можна від диктофона або плеєра);
 • - радіотрансляційний динамік;
 • - звуковий трансформатор;
 • - паяльник;
 • - каніфль;
 • - олово;
 • - ізолента;
Інструкція
1
Мікрофон можна зробити з високоомного навушника, який використовується в головних телефонах. Для цього його за допомогою екранованого кабелю підключіть до відповідного роз'єму підсилювача або мікшерного пульта. Такий мікрофон цілком придатний для трансляції або записи мови. Але для запису або посилення музичного твору якість буде недостатнім. Якщо ви хочете отримати високоякісний широкосмуговий мікрофон, зробіть його з трансляційного динаміка «радіоточки».
2
Візьміть радіотрансляційний динамік і розкрийте його корпус. Всередині, крім самого динаміка, ви побачите ще вихідний динамік і трансформатор, а також резистор змінного опору. Резистор вам зараз не потрібен, тому відпаяти його від схеми і видаліть з корпусу. З'єднайте динамік з трансформатором безпосередньо.
3
Відпаяти вилку та провід від високоомній обмотки трансформатора і на їх місце підключіть екранований провід з відповідним роз'ємом для включення до мікрофонного гнізда записуючого або підсилює пристрою.
4
Такий мікрофон можна дещо поліпшити. Наприклад, ви можете його заекранувати. Оклейте внутрішню поверхню корпусу трансляційного динаміка станіоль або фольгованою папером. Можна використовувати, наприклад, фольгу від сигаретних пачок. Забезпечте електричний контакт між цим екраном і екранної опліткою звукового кабелю, наприклад, за допомогою гвинта і контактної планки. Це дозволить позбутися від наведень зовнішніх електромагнітних полів.
5
Можна поліпшити і якість звуку такого мікрофона . Увімкніть послідовно з високоомній обмоткою трансформатора настроюється RC-фільтр. Цей фільтр складається з паралельно включених конденсатора на 510 пФ і змінного опору на 1 мОм. Закріпіть резистор на передній панелі радіоточки не місце видаленого раніше регулятора гучності. Спаяти фільтр і, підключивши до підсилювача, підберіть опір фільтра по найкращому якістю звучання.
6
У схемі з согласующим трансформатором можна використовувати будь низькоомним динамік, а також вихідний трансформатор від будь-якого лампового приймача. Замість динаміка можна використовувати низькоомні навушники, в тому числі і від телефонного апарату або плеєра. Якщо ви берете мініатюрний навушник від плеєра, то всю конструкцію можна зробити портативної, помістивши в металеву трубку сам навушник і оформивши його як шнурової мікрофон. При цьому підвищувальний трансформатор розмістите в безпосередній близькості від підсилювача. Всі з'єднання в цій конструкції виконайте екранованим проводом.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DApsNxA1jo8
Зверніть увагу
Пьезонаушнікі для подібних схем не годяться. Але їх можна використовувати як мікрофона без переробки при наявності чутливого попереднього мікрофонного підсилювача.
Трохи корисної інформації про електретних мікрофонах.

На сьогоднішній день електретні мікрофони практично зайняли місце мікрофонів інших збірок. Це пояснюється тим, що при низькій вартості, у них рівна АЧХ, невелика вага і висока ступінь надійності. Оскільки схема роботи такого пристрою досить проста - зробити мікрофон може будь-хто. Електретний мікрофон - це конденсатор, одна з пластинок якого зроблена з найтоншої поліетиленової плівки, натягнутої на кільце. Її опромінюють групою електронів, що входять на малу глибину, чим забезпечують просторовий заряд, який зберігається протягом довгого часу. На плівку наносять тонкий наліт металу, який служить одним з електродів. В якості іншого електрода - використовується циліндр з металла.Акустіческіе хвилі викликають коливання плівки, які створюють електрику між електродами. Для взаємодії високого опору мікрофона з низьким вхідним опором підсилювача, застосовується узгоджувальний каскад, який виконаний на польовому транзисторі, розташованому в корпусі мікрофонного капсуля. У ньому також знаходиться і сам мікрофон.Чтоби перевірити чи підходить мікрофонний підсилювач, потрібно приєднати до вхідного гнізда мультиметр. Якщо покаже 2-3 Вольта, то підсилювач може працювати з мікрофоном. Такі підсилювачі можна знайти в комп'ютерних аудіо картах. Для того щоб зробити мікрофон, нам потрібно:

 1. Капсюль. Можна знайти в старій китайській магнітоли, телефоні або придбати на ринку.
 2. Тонкий екранований провід.
 3. Штекер типу Jack 3,5мм.
 4. Шприц на 2 гр.
 5. Канцелярська скріпка
 6. Товстий поролон для вітрозахисного ковпачка.

Приступаємо до роботи. Відрізаємо частина шприца з боку голки біля позначки 1 г і видаляємо всю маркування зі шприца за допомогою ацетону. Потім по обрізаному краю необхідно пройтися шкіркою з дрібним покриттям. В отвір для голки потрібно просунути екранований кабель і зав'язати його вузлом. А тепер треба припаяти капсуль так, щоб оплетка кабелю з'єдналася з корпусом. Вставити капсуль в корпус і заклацнути місце на корпусі, де раніше було кріплення для голки, за допомогою скріпки. Зі зворотного боку кабелю припаюємо штекер. Тепер, для вітрозахисної насадки, відрізаємо шматок поролону і в ньому вирізаємо заглиблення у вигляді циліндра. Далі прибираємо все зайве для того, щоб вийшло щось схоже на сферу. Мікрофон готовий до застосування!