Як зробити полімерну глину.

Полімерна глина, або запікають пластик - пластичний, багатофункціональний і красивий матеріал, який має масу застосувань у творчості та рукоділля, і сьогодні ліплення з полімерної глини набуває все більше прихильників. З полімерної глини виготовляють біжутерію, прикраси, аксесуари для одягу та інтер'єру, ляльок, різні скульптури і фігури. Багато умільці мріють почати працювати з полімерною глиною, але не мають навичок правильного поводження з цим матеріалом.
Інструкція
1
Перш за все, підберіть для себе оптимальний вид полімерної глини. Для різних робіт підходить різний пластик - існують більш м'які і жорсткіші типи пластика, а також типи, які підходять тільки для виготовлення ляльок або тільки для виготовлення прикрас.
2
Якщо ви хочете ліпити ляльок, вам підійде Skulpey або Cernit, а також деякі види Fimo. Для виготовлення прикрас та аксесуарів із кольорової пластики в різних креативних техніках найкраще підходить лінія кольоровий пластики Fimo Soft - вона м'яка, пластична і проста в обробці, а також має великий вибір кольорів і відтінків.
3
Почавши працювати з пластикою, забезпечте собі зручну і чисту робочу поверхню. Як робочої поверхні візьміть великий скляний або пластиковий лист, на який додатково можна постелити вощений папір.
4
Як інструменти підготуйте гострий канцелярський ніж, маленьке гостре лезо, палички для прорізів і отворів в пластиці, а також ви можете придбати дороге спеціальне обладнання для ліплення з полімерної глини - паста-машину і подібні пристосування.
5
Крім того, вам знадобляться вологі серветки для рук, м'яка ганчірочка від пилу і скалка для розкачування глини в тонкі пласти, якщо у вас немає паста-машини. В ролі качалки може виступати проста скляна пляшка.
6
Також вам будуть потрібні інструменти для налагодження та полірування виробів - наждачний папір різного ступеня жорсткості, м'яка замша, шматочки повсті, шліфувальна паста.
7
Для виготовлення бус і проколювання отворів в бусинах використовуйте довгу тонку спицю або крупну швейну голку.
8
Відкривши упаковку пластики, ретельно розімніть масу пальцями, щоб зробити більш теплою і податливою, відщипуючи від загального шматка пластики по шматочку. Слідкуйте, щоб ваше робоче місце не піддавалося впливу прямих сонячних променів - вони шкодять полімерної глині.
9
Не бійтеся змішувати кольору і експериментувати - для перетворення двох відтінків в третій, змішуйте рівну кількість пластики обох квітів і рівномірно розминайте їх, поки не отримаєте третій колір. Якщо змішувати кольори не повністю, залишаючи розводи, ви отримаєте гарний мармуровий ефект.
10
Щоб виготовити прості форми і ефекти, спробуйте скрутити в джгут дві тонкі ковбаски двох різних кольорів. Розгладьте вийшла двокольорову ковбаску - з неї вже можна робити прикраси.
11
Для полегшення готового виробу, якщо воно повинно бути занадто великим, використовуйте в якості основи для намистин і деталей шматочки пінопласту, обгорнуті фольгою, обклеюючи їх пластикою потрібних кольорів.
12
Уважно читайте інструкції до тієї пластиці, яку ви купили, і при запіканні в точності дотримуйтесь вимогам до температурного режиму і періоду запікання вироби в духовці. Готовий виріб після запікання зашліфуйте і розгладьте його фактуру.