Як обробити стіни вагонкою.

Вагонка являє собою обрізану дошку, товщина якої становить близько 20 мм. Використовують даний матеріал для внутрішньої і зовнішньої обробки будинків. Монтувати вагонку досить просто. З цим завданням може впоратися практично будь-яка доросла людина.
Інструкція
1
Перед тим як починати оздоблювальні роботи, необхідно дати вагонці акліматизуватися в приміщенні. На це йде близько доби. Дерево має повністю звикнути до мікроклімату. Тільки після цього можна приступати до роботи.
2
Для початку підготуйте стіни . Якщо стіна рівна і не має вад, то вагонку ви можете кріпити прямо на неї. Для цієї мети зазвичай застосовуються шурупи або великі будівельні скоби. Якщо ж стіна не дозволяє цього зробити або ви хочете підкласти шар утеплювача, то перед обшивкою підготуйте її.
3
Займіться монтажем несучої решітки. Спочатку виберіть напрямок, по якому буде проводитися обшивка вагонкою. Потім встановіть крайні бруски. До них прикріпіть монтажну нитку. У результаті повинна вийти рівна поверхня. До підвісів саморізами прикрутите бруски. Вони повинні бути розташовані на відстані 70 см. В простір, який вийшло між стіною і гратами, укладіть утеплювач. Для цього найкраще використовувати мінеральну вату.
4
Потім переходьте до створення гідроізоляції. Поверх мінеральної вати і решітки встановіть паробарьер. Гідроізоляційна плівка повною мірою може забезпечити захист від вологи. Також вона здатна повністю запобігти процес гниття вагонки. Зверніть увагу на сторони даного гідроізоляційного матеріалу. Гладка сторона повинна бути встановлена ближче до утеплювача, а шорстка - до вагонки.
5
Тепер ви можете зайнятися безпосередньо монтажем вагонки. Закріпіть її скобами або фінішними цвяхами до грат. У стикувальних кутах вам доведеться підрізати вагонку по ширині. Після завершення обробки корисно буде обробити даний матеріал лаком або морилкою. Ці кошти нададуть вагонці естетичний вигляд і допоможуть зберегти його протягом довгого часу. Вибираючи різні відтінки морилки, ви зможете різноманітити зовнішній вигляд приміщень, оброблених вагонкою, і підкреслити природний колір і фактуру дерева.
Пластикові настінні панелі є одним з популярних матеріалів, придбаних для обробки різних приміщень. Простота роботи з ними дозволяє навіть тим, хто не має достатньої практики в галузі будівельних робіт, за кілька днів отримати чудово оформлений балкон, ванну кімнату або кухню.
Вам знадобиться
  • - панелі;
  • - пластикові оздоблювальні профілі;
  • - рейки;
  • - дриль;
  • - лобзик;
  • - шурупи і дюпеля;
  • - степлер і скоби.
Інструкція
1
Перед тим як обробити стіни панелями, необхідно провести замір приміщення. Для стандартної висоти в 2,5 або 2,7 м потрібно 5-6 рейок для створення каркаса. Якщо між ними буде відстань понад 50 см, то кріплення панелей буде не надто жорстким. Товщина рейок для каркаса залежить від того, чи планується перспективне утеплення стін в процесі роботи. Якщо мова йде про балконі, то між панелями і стіною можуть укладатися листи пінопласту або утеплювача. В інших випадках для кріплення рейок і панелей на них буде достатньо 2-2,5 см.
2
Виставляйте рейки з використанням будівельного рівня. Так як при будівництві будинків стіни далеко не завжди є ідеально рівними, можливо, на окремих ділянках каркаса під рейки доведеться підкладати додаткові шматочки дерева, що збільшують їх ширину.
3
Після того як каркас створений, можна приступати до роботи. Пластикові панелі для стін - досить крихкий матеріал, тому не рекомендується проводити обробку при мінусових температурах, це може спричинити розтріскування пластику.
4
Візьміть першу панель, обріжте її лобзиком до необхідної висоти і вставте її з лівого боку в фінішний куточок, який закріплюється на рейках скобами. Після того, як панель повністю увійде в куточок, залишиться лише закріпити її степлером на рейках каркаса. Виходить, що панель входить у бічний, нижній і верхній оздоблювальні профілю як деталь дитячої мозаїки.
5
Потім візьміть наступну панель і щільно вставте її в уже закріплену так, щоб шов між ними був мінімальним. Продовжуйте вставляти і закріплювати панелі аж до закінчення обробляються ділянки. Найважче дається оздоблення стін панелями в самому кутку, де доводиться обрізати панель відповідно з рештою відстанню. Остання панель просто вставляється в замок попередньої, нічим не закріплюючись.
6
Продовжуйте роботу до тих пір, поки всі стіни панелями.