Як почистити CD-диск.

Якщо раптом з CD/DVD стало неможливо зчитати інформацію, його потрібно піддати чищенню. У результаті її ви зможете видалити з поверхні диска подряпини, відбитки пальців та інші забруднення.
Вам знадобиться
  • - М'яка тканина;
  • - спирт;
  • - зубна паста;
  • - мило;
  • - вода.
Інструкція
1
Протріть диск м'якою тканиною або, якщо є можливість, видаліть пил за допомогою балончика із стислим повітрям. Протираючи носій, робіть від центру до країв прямі руху. Ні в якому разі не виконуйте кругові, оскільки так можна пошкодити диск.
2
Змішайте спирт з водою у співвідношенні 1: 1. Отриманим розчином змочіть шматочок м'якої тканини і протріть їм диск, також як описано в попередньому кроці. Якщо на поверхні є липкі плями, наприклад від солодких напоїв або їжі, видаліть їх за допомогою води з розведеною в ній рідиною для миття посуду.
3
На блюдце видавіть невелику кількість зубної пасти, що не містить абразивних частинок, і розведіть її водою. В отриманий розчин умочіть ватяну паличку і відполіруйте нею подряпини на диску. Потім омийте компакт під проточною струменем води. Сухою м'якою ганчіркою протріть диск. Після цього вставте його в програвач.
4
Якщо звук тремтить і продовжує «перескакувати», вийміть диск і повторіть процедуру чищення з самого початку. Особливо зверніть увагу на те, щоб всі подряпини зникли на етапі полірування диска зубною пастою.
5
Видаляючи бруд і відбитки пальців, можна обмежитися протиранням поверхні тканиною, змоченою ізопропиловим, денатурованим або етиловим спиртом. При цьому також виконуйте руху від центру диска до його країв, а на довершення процесу витріть диск насухо.
6
Запам'ятайте, що для очищення «болванки» не можна використовувати такі агресивні розчинники як бензин, гас або ацетон. Такі речовини можуть розчинити диск, зробивши його абсолютно непридатним для роботи.
7
Ще почистити диск можна, змочивши його водою і акуратно розподіливши по всій поверхні піну звичайного туалетного мила. Наносити її можна тільки рукою, ні в якому разі не губкою. Після промивання добре струсіть компакт і залиште сохнути. Щоб після висихання на поверхні не залишилося розлучень, промокніть її махровим рушником.
Компакт-диски використовуються, зокрема, для тривалого зберігання і перенесення комп'ютерних файлів. Чим більш активно використовуються CD-носії, тим більш актуальною стає задача періодичної очищення поверхні. Для її вирішення можна використовувати як спеціальні набори промислового виробництва, так і підручні засоби. Крім того, під очищенням дисків не завжди мають на увазі їх поверхню, іноді мова йде про їх вміст.
Інструкція
1
Купуйте спеціальний набір для догляду за оптичними дисками, який включає необхідні компоненти для очищення поверхні CD/DVD-носіїв. Як правило, упаковка містить флакон зі спеціальною рідиною і губкою або комплектом одноразових серветок. Крім них набір може включати і балончик, що дозволяє в самому прямому сенсі цього виразу «здувати порошинки» з доріжок оптичного диска. Більш того, основою деяких комплектів є автоматичний пристрій, в яке потрібно заправити прологом витратні матеріали і помістити оптичний диск, а саму процедуру чищення апарат справить без вашої участі. А найпростіший з наборів містить деяку кількість просочених спеціальною рідиною одноразових серветок.
2
Знайдіть м'яку бавовняну серветку, що не залишає волокон, якщо придбати спеціальний набір не представляється можливим. В якості миючої рідини можна використовувати звичайну воду. Засіб для миття скла теж підійде.
3
Якщо набір призначений для ручного очищення оптичних дисків, робіть це рухами від центру до краю - ймовірність завдати механічне пошкодження круговими рухами набагато вище. Після закінчення процедури компакт-диск повинен бути сухим. Якщо ви використовували спеціальні матеріали з набутого набору, то рідина випарується з поверхні сама. В іншому випадку такими ж круговими рухами протріть диск сухий бавовняної серветкою.
4
Скористайтеся будь-яким додатком для запису оптичних дисків, якщо в чищенні потребує не поверхню компакт-диска, а його вміст. Але спочатку вам слід з'ясувати, чи можлива в принципі така операція. Обов'язковою умовою є наявність в комп'ютері записуючого CD/DVD-приводу. Крім того, сам компакт-диск повинен бути розрахований на повторне використання. Якщо у маркуванні CD є буква W, то і ця умова дотримана. Інше можливе перешкода - якщо в процесі попереднього запису даних на диск він був «фіналізовано» (була виставлена відповідна мітка в налаштуваннях записи), то ніякі зміни в його вмісті тепер неможливі.
5
При встановленій одній з останніх версій операційних систем (наприклад, Windows 7 або Windows Vista) використовуйте її власні компоненти для очищення каталогу диска. Завантажте компакт-диск в пристрій читання, запустіть Провідник і клікніть іконку оптичного приводу правою кнопкою миші. У контекстному меню виберіть рядок «Форматувати» і на екрані з'явиться вікно з настройками очищення диска. Змінювати щось в установках за умовчанням не обов'язково, натисніть кнопку «Почати» і процес форматування компакт-диска стартує.