Як з'єднати труби.

Як відомо, з'єднати труби можна різними способами: найнадійнішим є з'єднання за допомогою зварювання, однак вдома або під час оснащення водопроводу на дачі не завжди є можливість використовувати саме даний вид з'єднання, так як під рукою може попросту не опинитися потрібного апарату . В цьому випадку з'являється необхідність використання іншого способу - без зварювання.

1. Типи труб для з'єднання без сваркіДля того щоб надійно з'єднати труби без використання зварювання, необхідно правильно підібрати тип труб. Для даного методу підходять труби, виготовлені з поліетилену, а також труби, виготовлені з ПВХ.2. Технологія з'єднання трубДля того щоб дуже надійно і міцно з'єднати труби, діаметр яких є малим, або середнім, необхідне використання спеціалізованих доповнень - фітингів. За допомогою фітингів можна з'єднати труби дуже швидко, крім того, це найдешевший варіант для труб, однак, при цьому міцність з'єднання залишається не самою надійною, особливо, якщо фітинги були підібрані невірно. Також дуже важливо використовувати сучасну і високоякісну арматуру для труб від відомих виробників з хорошою репутаціей.В роботі з трубами, особливо, якщо їх виконує новачок, можливі похибки, для усунення яких необхідно завжди мати в наявності додатковий фітінг і використовувати його в міру необхідності. Наприклад, дуже популярною помилкою є вивертання труби з фитинга, в цьому випадку фитинг потрібно замінити, так як елемент, з якого була вийнята труба, під час експлуатації водопроводу може привести до появи течі.Для більшої надійності з'єднання труб, необхідно використовувати ущільнювачі, які частіше всього випускаються у вигляді ниток в рулонах. При обв'язування труби такого роду нитками, необхідно дотримуватися таких правил: 1. Намотувати нитку тільки в одному напрямку - за годинниковою стрелке.2. Для того щоб в майбутньому з'єднання не ослабло, нитка-ущільнювач потрібно змочити попередньо водой.3. Намотувати ущільнювач до самого торця труби неприпустимо, відступ повинен становити 2 сантіметра.Данние рекомендації є основними для тих, хто вперше самостійно з'єднує труби без допомоги спеціалізованого обладнання.

На даний момент пластикові труби є звичним елементом виробничих і житлових приміщень, так як стали досить якісною альтернативою іншим видам труб. За допомогою пластикових труб робиться монтаж каналізації, водопостачання, газопостачання, а також виконується прокладка електромереж. Вони мають масу переваг завдяки своїм фізико-хімічним властивостям, і не поступаються в міцності навіть металевим елементам комунікацій.
Інструкція
1
Труби з полівінілхлориду мають досить тривалий термін експлуатації, а також хорошу стійкість до температурних коливань і корозії. Пластикові труби роблять за допомогою пресування, процесу екструзії і лиття полівінілхлориду під тиском.
2
Збірка робиться вручну, без спеціального устаткування. З'єднують труби або гумової манжетою, або за допомогою «холодної зварювання». Вони дуже зручні в застосуванні, і не варто забувати, що обробляти ПВХ (на відміну від труб ПНД, ПВД, ПБ, ПВДФ та ін.) В гарячому стані не можна. Щоб не пошкодити труби використовуйте гумові прокладки між механізмами і трубами.
3
Все труби з ПВХ обладнуються на заводі нерухомими кільцями ущільнювачів, які дозволяють досягти більшої надійності з'єднань і спростити монтаж системи. Перш ніж з'єднати труби , потрібно очистити від бруду, пилу і піску розтруб з гумовим кільцем і гладкий кінець труби . Упевніться, що кільце має правильне положення в розтрубі, а також не має опуклостей і прогинів. На гладкому кінці повинна бути знята фаска.
4
Гумове кільце і гладкий кінець труби змастіть силіконовою змазкою, при цьому не можна, щоб на змазане місце потрапив пісок або пил. Гладкий кінець труби направте в розтруб, труби повинні знаходитися при цьому на одній осі, після цього засуньте кінець в розтруб на ту глибину, яка вказана монтажної міткою, далі трубу просувати можна.
5
Після монтажу при необхідності контролюється положення в розтрубі кільця ущільнювача. Для цього береться металева пластина товщиною 1.5 мм і поміщається між гладким кінцем і розтрубом таким чином, щоб труба стикалася з кільцем ущільнювача. Положення кільця ущільнювача визначається при переміщенні пластини по окружності труби , при правильному з'єднанні відстань до кільця однаково по всьому колу. При температурі повітря нижче 0 градусів слід проявляти обережність під час роботи з трубами з ПВХ.
Зверніть увагу
Для змащення кінця труб і гумового кільця не можна застосовувати нафтохімічні масла.
Корисна порада
З'єднання труби повинно проводитися акуратно, після виконання роботи слід перевірити розташування кільця в розтрубі.