Як знайти центр трапеції.

Трапецією називається чотирикутник, у якого тільки одна пара протилежних сторін паралельна. Знайти центр трапеції дуже просто. Дотримуйтесь покрокової інструкції нижче.
Вам знадобиться
  • Олівець, лінійка
Інструкція
1
Візьміть лінійку. З її допомогою знайдіть середину одного підстави трапеції. Підстава трапеції - це одна з паралельних сторін. Виміряйте довжину підстави, розділіть її на два. Відміряйте від початку заснування по її довжині знайдену величину і поставте точку.Так ж виміряйте і довжину другого підстави трапеції. В результаті на двох паралельних сторонах у вас будуть позначки точно на їх серединах.
2
З'єднайте знайдені в попередньому кроці середини підстав прямою лінією. Зробіть це за допомогою олівця і лінейкі.Теперь точки, що позначають середини трапеції, з'єднані прямою.
3
Знайдіть середину прямої лінії, яку ви провели в попередньому шаге.Для цього за допомогою лінійки виміряйте довжину лінії і розділіть її на два.От будь-якого з підстав трапеції відміряйте по цій лінії половину її довжини і поставте точку.Ета точка є центр ом трапеції.
Корисна порада
Щоб перевірити правильність розрахунків, виріжте трапецію з паперу, проведіть всі вищеописані дії, щоб знайти її центр, і помістіть трапецію на кінчик олівця або на зубочистку. Вістрі олівця/зубочистки має припадати точно на центр трапеціі.Еслі центр трапеції знайдений вірно, паперова фігура не буде падати з кінчика олівця або з зубочистки.