Як відмовити співробітникові.

Вміти відмовляти своїм підлеглим - одне з найбільш цінних якостей успішного керівника. Як відмовити співробітнику , щоб після цього не виникла конфліктна ситуація? Існуюча наука про конфлікти, конфліктологія, пропонує кілька способів відмови. До таких способів відносять: відмова з поясненням причин, альтернативний варіант задоволення прохання, затягування вирішення питання і заміна працівника.
Інструкція
1
Якщо працівник стверджує, що заслуговує додаткової оплати своєї праці, з'ясуйте, на чому грунтується його вимогу. Детально й докладно вивчіть з працівником систему оплати його праці і поясніть, яким чином оцінюється його діяльність. Вкажіть прохачеві на причини підвищення зарплати іншим співробітникам, витримуючи при цьому дружній і поважний тон. Наведені вами доводи повинні бути об'єктивними і переконливими, а подальші дії не повинні містити суперечності сказаному. Розмовляйте з співробітником в обстановці, що виключає присутність сторонніх.
2
У разі об'єктивності пред'явлених вимог, запропонуйте альтернативний варіант виниклого питання. Надайте працівникові можливість вибрати гнучкий або вільний графік праці, запропонуйте взяти оплачуваний відгул чи додаткову відпустку. Проаналізуйте ситуацію, можливе введення будь-яких додаткових нематеріальних пільг допоможе вирішити виниклу проблему. Не варто нехтувати такими заходами заохочення як відзначення подякою або цінним подарунком. Якщо у вас немає іншого вибору, і ви змушені відмовити співробітнику , зробіть це по можливості м'якше, акцентуючи увагу на його значимості для компанії.
3
Відмінним способом відмовити співробітнику є затягування вирішення питання до отримання можливості задовольнити прохання. Така поведінка має бути осмисленим і адекватним. Не йдіть від вирішення поставлених вимог, попросіть співробітника почекати до настання певних обставин у майбутньому. Однак такий спосіб є тимчасовим рішенням і не може використовуватися постійно.
4
Якщо ваш працівник не бажає слухати доводи, не піддається переконання і відверто спекулює своєю значимістю, спробуйте підшукати йому заміну. Використовуйте найбільш дієвий метод - запропонуйте працівнику навчити молоде покоління. Чи не озвучуйте, що навчають, є кандидатами на місце, займане самим "шантажистом".
5
Відмовляючи працівникові, обміркуйте причини виникнення ситуації, можливо слід звернути увагу на роботу системи заохочень або підвищити інформованість співробітників.