Як випустити голуба. Як навчити голубів прилітати в голубник.

Змагання серед голубів на швидкість польоту або точність доставки кореспонденції проводяться досить регулярно. Для того щоб відправити туди свого вихованця, одного лише наявності сильної і швидкої птиці недостатньо. Необхідно навчити її орієнтуватися. Готувати голуба до самостійних польотів потрібно починати досить рано.
Вам знадобиться
  • - голуб:
  • - голубник;
  • - корм;
  • - тонкий прут.
Інструкція
1
Познайомте голуба із зовнішнім виглядом голуба тни. Він повинен знати її не тільки зсередини, але і зовні. Як тільки ваш вихованець навчиться самостійно клювати, починайте випускати його на дах через вигін. Робіть це до годування. Відлетіти він поки не зможе, та голуби взагалі не дуже схильні змінювати місце проживання. Прогулянку можна закінчити, як тільки птах грунтовно зголодніє. Навчіть пташеня самостійно заходити в голуба тню. Найкращий спосіб - приманювати його кормом. Можна використовувати і тонкий прутик. Але діяти їм потрібно дуже обережно, ні в якому разі не бити голуба . Прутиком можна тільки легенько направляти його рух.
2
Коли голуб трохи зміцніє, навчіть його літати над голуба тней. Пташеня вже звик, що вдома його чекає корм. Перший час випускайте птицю тільки у своїй присутності і не давайте їй сідати. Існує військово-зв'язковий метод навчання, згідно з яким голубів спочатку тримають під замком, а потім починають випускати на нетривалий час в "безпосадочний політ" на невелику відстань. Так чинять іноді і з пташенятами, що виросли в цій же голуба тне. Але це особливо важливо, якщо в зграї є недавно придбані дорослі голуби, які можуть полетіти в свій старий будинок. Якщо ж куплений дорослий голуб вже завів собі самку в новій голуба тне, він нікуди не дінеться. Перші подорожі можуть бути зовсім короткими. Випустіть голуба на кілька хвилин, потім приманити кормом. Кожен день збільшуйте тривалість «прогулянки» по найближчих околицях на кілька хвилин і доведіть її до півтори години.
3
Коли ви помітили, що голуб вже освоївся з найближчими околицями і завжди повертається додому, переходьте до більш тривалих прогулянок. Спочатку віднесіть птицю метрів на 200 убік і випустіть. Прослідкуйте, щоб голуб повернувся. Поступово забирайте його все далі. Потім відвезіть свого вихованця на відстань в 2-3 кілометри від голуба тни і відправте додому. Поверніться до голуба тне і чекайте, коли він прилетить. Повторюйте цю вправу багато разів, випускаючи голуба в різних місцях. Якщо ви вчите майбутнього листоноші, наприклад, доставляти пошту з якоїсь точки додому, привчайте його літати переважно в цьому напрямку.
4
Існує і метод вільного змісту голубів. Голубник постійно відкрита, і птахи можуть вилітати і повертатися, коли захочуть. Але до цієї методики необхідно переходити, коли ваші вихованці вже звикнуть заходити додому з даху. Дорослі птахи в цьому випадку отримують відмінну тренування, коли відправляються за кормом для пташенят на далекі відстані. Приманкою, яка змушує їх повертатися додому, є в даному випадку малюки. Цей спосіб хороший, коли голубів багато.
Корисна порада
Вдовцова метод навчання вимагає певної вправності, тому використовувати його можна, якщо ви вже давно утримуєте голубів. Самок з пташенятами відкидають в інше приміщення, а випускати і тренувати починають тільки самців. Починати випускати голубів можна в теплу пору року, в погожі дні. При поганій видимості ці птахи легко можуть заблукати.