Як дізнатися рік випуску годин. Як визначити години чайка рік випуску.

Антиквари не дуже полюбляють приймати годинник на комісію, за винятком тих, які мають хоч якусь художню або історичну цінність. Однак визначати цінність і рік випуску годин , які ви знайшли в бабусиному скриньці, потрібно з великою обережністю, щоб не продати за копійки дійсно варту річ.
Інструкція
1
Спробуйте спочатку визначити рік випуску годин самостійно. Уважно огляньте годинник з боку циферблата. Подивіться, чи немає на ньому, крім назви фірми-виробника, ще яких-небудь відміток, в тому числі і відомостей про рік е випуску. Якщо годинник радянського виробництва, але ім'я виробника написано латинськими літерами, то, швидше за все, вони були зроблені на експорт, тобто, починаючи приблизно з 60-х рр. XX століття (раніше годинник за кордон практично не поставлялися, за винятком годин Углічанского заводу «Чайка»).
2
Огляньте задню кришку годин . Перепишіть серійний номер. По ньому можна буде навести довідки про годинник вашої марки, звернувшись на один з годин их форумів інтернету (наприклад, на сайті www.watch.ru). Серійний номер дозволить вам і поспілкуватися з майстрами годин щиками, що не демонструючи до пори, до часу саму річ. На задній кришці годин деяких японських фірм вказується або місяць і рік (по 1-2 цифри), або число, місяць і рік повністю.
3
Якщо у вас в руках старовинний годинник з відкидною кришкою, то іноді на її внутрішній стороні теж можуть бути написані цифри або букви, які допоможуть вам визначити рік випуску.
4
Якщо годинник кварцові, акуратно відкрийте задню кришку і вийміть батарейки. Якщо механічні, дочекайтеся, поки вони встануть, щоб незграбним рухом не пошкодити внутрішній устрій. І тільки потім відкривайте кришку.
5
Подивіться, чи немає яких знаків або клейма на внутрішній поверхні задньої кришки. Озбройтеся лупою і ретельно досліджуйте годин ой механізм, намагаючись ні до чого не доторкатися. Якщо ви не знайшли серійний номер на зворотній стороні годин , ймовірно, його вибили на механізмі. Крім того, багато майстрів минулих років, роблячи годинник на замовлення, обов'язково ставили всередині особисте клеймо. Це теж може вам допомогти у визначенні рік а випуску вироби.
6
Якщо самостійно рік випуску годин визначити не вдалося, зверніться до антикварам і годин их справ майстрам за консультацією. Будьте обережні і, щоб уникнути обману, зробіть краще кілька фотографій годин з усіх боків (у тому числі і механізму) і продемонструйте їх фахівцям.