Що таке корисна копалина.

Якби не корисні копалини, картина світу була б зовсім іншою. Вони використовуються скрізь - в будівництві, для руху транспорту, для створення прикрас і т.д. Видобуток корисних копалин (міді), на думку археологів, почалася ще в кам'яному столітті.
Інструкція
1
Викопні - це мінеральні утворення, які знаходяться в земній корі і корисні для людини завдяки своїм фізичним і хімічним властивостям, тобто можуть бути використані у виробництві - як паливо або як сировину. Викопні при цьому нерівномірно розподілені, вони скупчуються в земній корі у вигляді розсипів, гнізд, пластів і т.д. Значні скупчення утворюють родовища, а особливо великі з них - провінції, райони, басейни. Корисність - поняття багато в чому умовний і мінливе, т.к. залежить від потреб, технологій видобутку і переробки мінералів. Під корисною копалиною також розуміється продукція, отримана з мінеральної сировини з застосуванням технологій переробки.
2
Корисні копалини діляться на тверді, газоподібні та рідкі (приклад - нафта). Залежно від призначення, розрізняють руди (чорні, кольорові і благородні метали), будівельні матеріали (нерудні копалини: глина, пісок, вапняк, граніт), самоцвіти й дорогоцінні камені, горнохимическое сировину (мінеральні солі, фосфати, апатит) і гідромінеральні копалини ( підземні прісні та мінеральні води). Також виділяють горючі, металеві та неметалеві копалини. Горючі використовуються як паливо, металеві - для вилучення металів. Неметалеві - це хімічна, рудомінеральное сировину і будівельні матеріали. За походженням мінеральні утворення бувають осадові, залишкові, магматичні, контактово-метасоматичні і метаморфогенні і т.д.
3
Розробкою родовищ займається гірничодобувна промисловість. Видобуток корисних копалин вивчає область науки під назвою гірнича справа. Геологія в спеціальних розділах розглядає розміщення родовищ. З копалинами пов'язаний ряд проблем. Так, більша їх частина є непоновлюваними, т.к. на їх відновлення потрібні сотні і тисячі років. Людство ж видобуває їх настільки швидкими темпами, що вже стоїть питання про знаходження заміни деяких видів палива альтернативними джерелами енергії.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=z2yHNb3bqyc