Як зробити термоформовки ковзанів.

Багато любителів пограти в хокей, фігуристи напевно знайомі з незручністю і болем, які заподіюють нові жорсткі ковзани. Сьогодні завдяки матеріалам і конструкції сучасних ковзанів цю проблему можна вирішити.
Вам знадобиться
  • - ковзани;
  • - формовочная піч;
  • - фен.
Інструкція
1
При покупці обов'язково приміряйте ковзани. Якщо вони щільно прилягають до ноги і не тиснуть, то цей розмір підходить: в них нога не буде втомлюватися.
2
Для того щоб черевик коника придбав анатомічну форму, проведіть його термоформовки. Цей процес являє собою нагрівання ковзанів в спеціальній формувальної печі. Такі пристрої, як правило, є в спеціалізованих спортивних магазинах і сервісах. Кращими вважаються печі німецького виробництва, вони ідеально зберігають температуру (близько 80? С), яка необхідна для нагрівання ковзанів .
3
Перш ніж почати нагрівання, ознайомтеся з інструкцією до ваших ковзанів, в ній має бути вказано час витримки їх у печі. Якщо інструкція була загублена або її не було в упаковці, порадьтеся з консультантом магазину. Практично всі виробники ковзанів при виготовленні передбачають можливість їх термоформовки, щоб можна було підігнати черевик коника точно по нозі власника.
4
Помістіть ковзани в формувальну піч, протягом 3-5 хвилин потримайте їх в ній. Потім дістаньте, надягніть, поки вони теплі, і добре зашнуруйте. Черевик повинен щільно сидіти на нозі, в ньому має бути комфортно. Нерухомо постійте або посидьте 10 хвилин. Нерухомість в цьому випадку дуже важлива. При русі ноги точки формовки зрушаться, і черевики не приймуть анатомічну форму, в них буде незручно кататися, вони як і раніше будуть жати, створюючи дискомфорт власнику.
5
Також ви можете провести термоформовки в домашніх умовах. Для цього скористайтеся будівельним (якщо він є) або звичайним феном. Прогрійте черевик зсередини протягом 3-5 хвилин. Після цього надіньте його і зашнуруйте. Через 15 хвилин зніміть.
6
Запам'ятайте, що не всі ковзани можна піддавати термоформовке. Перед тим як зробити це, проконсультуйтеся у продавця або відвідайте сайт виробника, на сторінках якого можете ознайомитися з нюансами формовки конкретної моделі ковзанів . Варто також відзначити, що прогрівати навіть найякісніші ковзани можна не більше чотирьох разів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sXvvYB_d2aI
Катання на ковзанах може вирости від приємного та корисного проведення часу в серйозне захоплення і навіть у професію. Здійснювати перші вправи на льоду можна в будь-який час року - у великих містах працюють криті ковзанки. Якщо ви новачок, навчіться правильно надягати ковзани - це стане важливою умовою успішного льодового катання.
Вам знадобиться
  • Черевики за розміром і з якісними лезами
  • Шнурки для льодових ковзанів
  • Термошкарпетки
  • Захисний чохол для лез
  • Чохол для черевик
Інструкція
1
Підберіть ковзани правильно. Потрібно надягти їх в магазині на той носок, в якому ви збираєтеся кататися. Зараз популярні спеціальні термошкарпетки, тому що вони не скачуються і щільно лежать на ногах. Правильно підібрані ковзани : • черевик не тісний і не дуже вільний. Гомілковостопний суглоб щільно охоплені. • Устілки дуже міцно проклеєні, що не елозят по підошві. • Язичок з виїмкою, що повторює форму ноги. • Леза мають пряму заточку з чіткими краями.
2
Навчіться шнурувати черевики для ковзанів. Робити це потрібно перехльостом, спеціальними (довгими і міцними) шнурками для льодових ковзанів. Ваше завдання: саму верхню частину черевика залишити вільною, щоб вона не заважала вам при нахилах. Середню (підйом взуття) - зашнурувати дуже туго. Нижню ж частину можна затягувати, щоб ви могли вільно ворушити пальцями ніг.
3
Використовуйте спеціальний чохол для захисту лез ковзанів. Поки ви будете йти від роздягальні до льодового покриття, вони можуть затупитися. Безпосередньо ж перед катанням ви їх зніміть. Можна зшити захисні чохли самостійно з дуже товстої натуральної шкіри, гуми або купити в магазині спорттоварів.
4
Натягніть на зашнурований черевик спеціальний чохол із щільної тканини без підошви. Вони фіксують пов'язку, не дозволяючи шнуркам при розв'язуванні спуститися до ковзанів (це загрожує травмами). Крім того, товстий чохол з вовни захищає ноги від зимового холоду на відкритій ковзанці. Можна придбати фабричний виріб або змайструвати його будинку з вовняних шкарпеток, вирізавши низ. Це виглядає не дуже красиво. Проявіть фантазію, прикрасивши «одяг» для черевиків вишивкою або забавними аплікаціями - і можна сміливо вдягати ковзани і вчитися льодовому катання в будь-який мороз.