Як уникнути мовних помилок.

Ви можете вживати в усному мовленні поєднання слів, навіть не підозрюючи про те, що робите помилки. Причому деякі люди плутаються в розмові, а інші - при написанні. Щоб запобігти неправильне вживання словосполучень і уникнути мовних помилок , необхідно знати норми російської мови і звертати на них увагу при складанні пропозицій.
Інструкція
1
Слідкуйте за відсутністю в мові плеоназмів - зайвих слів. Наприклад, не варто вживати вирази: головна суть, прейскурант цін, перспективи на майбутнє, період часу, в кінцевому підсумку, вперше знайомитися і т.д.
2
Уникайте спільного вживання однокореневих слів: характерна риса характеру, креслити креслення, з'єднати воєдино і т.д. Такі слова можуть звучати не дуже доречно навіть в сусідніх реченнях.
3
Не плутайте слова, схожі за звучанням, але що надає різний зміст фразі, наприклад, прихований і потайний, ефектний і ефективний, сито і ситно і т.д.
4
Врахуйте, що заміна одного зі складових слів в стійких словосполученнях також стає однією з поширених мовних помилок . Не варто говорити «в поле уваги» замість «в центрі уваги» або «в поле зору», «грати значення» замість «грати роль» або «мати значення» і т.д.
5
Слідкуйте за тим, щоб підмет у реченні не було перекрито прямим доповненням, інакше зміст пропозиції може стати неоднозначним. Наприклад, фраза «Широкі лоджії обрамляють екрани з тонованого скла» звучатиме краще, якщо переставити місцями доповнення і підмет: «Екрани з тонованого скла обрамляють широкі лоджії».
6
Іноді неправильний порядок слів може повністю змінити зміст речення, тому, якщо ви пишіть текст, обов'язково прочитайте його через деякий час, це дозволить вам уникнути фраз типу: «У магазин надійшли ліжечка для малюків різних забарвлень» і «Зробили огляд місця події, де було скоєно злочин за участю понятих ».
7
Слідкуйте за тим, щоб ваші пропозиції були завжди логічно закінчені, в них повинна простежуватися основна думка. Прикладом невдалого пропозиції може служити таке: «Виробництво чорних металів вимагає великого збільшення заготовки металобрухту, оскільки приблизно половина всієї сталі виплавляється з металевого брухту». Щоб підкреслити думку про необхідність збільшення збору металобрухту, переробіть фразу так: «Збільшення збору металобрухту дуже важливо для виробництва сталі, оскільки половина всіх чорних металів виплавляється саме з брухту».
8
Постарайтеся вживати якомога менше штампів, кліше, слів-паразитів. Вони не завжди виявляються мовними помилками, але іноді сильно псують враження від тексту або висловлювання.
Корисна порада
Якщо вам важко стежити за собою, і ви не завжди можете самі визначити в своїй промові помилки, попросіть когось із знайомих поправляти вас.