Як визначити якість спирту.

Етиловий спирт часто незамінний в побуті. У тих випадках, коли він використовується для суто медичних цілей - щоб протерти шкіру перед ін'єкцією, поставити банки або зробити спиртової компрес, - його якість може бути і не дуже високим. Вміщені в спирті домішки не заподіють шкоди здоров'ю, оскільки в організм людини вони потрапляють в мізерних кількостях. Однак, якщо спирт використовується в домашній кулінарії, наприклад, для виготовлення наливок, настоянок, спиртових екстрактів тут вже питання про його якість стає дуже важливим!
Вам знадобиться
  • - дзеркало;
  • - перманганат калію;
  • - сірники.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що етиловий спирт досить високого ступеня очищення, випаровується з гладенькою чистої поверхні, не залишаючи ніяких слідів. Найбільш відповідний предмет для цього випробування - дзеркало. Воно має бути повністю очищено від забруднень, пилу і слідів жиру! Для цього його поверхню помийте з яким-небудь знежирюючим компонентом (найпростіше - з харчовою содою), потім ретельно промийте під струменем чистої води, дочекайтеся висихання (Не протираючи нічим!).
2
Розташуйте дзеркало горизонтально і нанесіть на чисту суху поверхню одну - дві краплі спирту. Після того, як спирт повністю випарується, розгляньте поверхню в «косому світлі», тобто збоку. Якщо дзеркальна поверхня буде абсолютно чистою, в крайньому випадку, з ледь помітними «розводами», то спирт можна вважати досить чистим. Якщо ж розводи добре помітні, то в спирті досить багато домішок.
3
А якщо під рукою немає відповідного дзеркальця, або не хочеться витрачати час на досить довгий випробування? Адже не у кожної людини вистачить терпіння чекати, поки спочатку висохне вимите дзеркало, а потім випарується спирт! В цьому випадку можете поступити і по-іншому. Приготуйте маленьке кількість слабкого (світло-рожевого) водного розчину перманганату калію - KMnO4 і обережно прилейте його до спирту (бажано в пропорції 1: 3). Чим більше в спирті сторонніх домішок, тим швидше він забарвиться в колір розчину «марганцівки». Якщо ж спирт високої якості, то фарбування відбудеться не раніше, ніж через 5 хвилин.
4
Зовсім просте і не дуже надійне випробування полягає в наступному: налийте трохи спирту в плоску ємність (підійде скляна чашка Петрі, в крайньому випадку, блюдце) і підпаліть. Чистий концентрований спирт горить досить сильним блакитним полум'ям. Чим більше в ньому домішок, тим більше жовтого відтінку буде в полум'я.
Зверніть увагу
При роботі зі спиртом завжди слід дотримуватися обережності!
Корисна порада
Найбільш шкідливі домішки - так звані «сивушні масла», які складаються, головним чином, з ізоамілового і ізобутилового спиртів, а також різноманітних альдегідів і жирних кислот.