Як зберігати марки.

Марка - тендітний колекційний предмет. Неправильне зберігання призводить до загибелі колекції або зниження її вартості. Найголовніші чинники, які впливають на схоронність марок - вологість повітря, положення марок і освітленість.
Вам знадобиться
  • - окрема шафа;
  • - альбоми;
  • - клясери;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Маркам притаманні всі властивості паперу. Яскраве освітлення - одна з причин, яка сприяють її старінню. Виключіть потрапляння прямого світла на марки . Тримайте їх у темному місці.
2
Підтримуйте правильний температурний режим для зберігання марок - від 15 до 21 градуса. Вологість в приміщенні повинна бути 50-65 відсотків. Занадто сухе повітря здатний пересушити папір і клей - марки стануть ламкими. Підвищена вологість - сприятливе середовище для розмноження плесни і бактерій на марках.
3
Для зберігання марок виділіть окрема шафа, який розмістіть подалі від опалювальних приладів. Відстань до стіни повинна бути 5-10 см. Скляні дверцята затягніть темною тканиною, щоб світло не потрапляв всередину.
4
Придбайте для зберігання марок альбом хорошої якості. При покупці клясера зверніть увагу на якість картону. Його поверхня повинна бути не ворсистої, а гладкою, щоб не зіпсувалася клейова сторона марки .
5
Перевірте стійкість фарби картону. Для цього потріть поверхню зволоженою тканиною або папером. На них не повинні залишатися сліди фарби.
6
Альбоми та клясери не складається стопкою. Вони повинні стояти як книги, щоб марки НЕ приклеїлися до листів. В даному положенні вони не втратять своєї еластичності.
7
Все клясери та альбоми періодично розкривайте для провітрювання. Краще розгорніть листи альбому віялом і залиште в цьому положенні на 30 хвилин.
8
Приміщення, де зберігаються марки , систематично провітрюйте. Застояне і затхле повітря, пил, тютюновий дим погано впливають на фарби і папір. Провітрювання в дощову погоду не повинно бути тривалим.
9
Марки, куплені взимку, перед приміщенням їх в альбом або кляссер потримайте в кімнаті близько 30 хвилин. Перевертайте їх пінцетом, щоб випаровувалася зайва волога. Дотримуючись цих правил, ви збережете марки в первозданному вигляді.