Як малювати фрактали.

фракталів називають складну геометричну фігуру, кожна з частин якої подібна до всієї фігури. Фрактальними властивостями володіють сніжинки, крони дерев, тексти, складені з повторюваних елементів на зразок історії про попа і його собаку. У комп'ютерній графіці фрактали використовуються для зображення природних об'єктів і створення абстрактних фонів. Створити фрактальную картинку можна за допомогою спеціальної програми, плагіна або штатними інструментами графічного редактора.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Photoshop.
Інструкція
1
Об'єкт, що володіє властивостями фрактала, можна намалювати, не використовуючи фрактальні генератори. Основна ідея створення такого зображення полягає в копіюванні елементів, складових картинку, і застосування до них трансформації. Для того щоб почати малювати фрактал, створіть в програмі Photoshop документ довільного розміру в колірному режимі RGB.
2
Залийте фоновий шар будь-яким темним кольором. Це можна зробити інструментом Paint Bucket Tool. На створюваний фрактал фон не вплине, а після закінчення роботи можна буде поміняти його колір, залити градієнтом або текстурою.
3
Намалюйте елемент, з якого складатиметься фігура. Для цього виберіть один з інструментів, що створюють виділення: Rectangular Marquee Tool, Elliptical Marquee Tool або один з інструментів групи Lasso і намалюйте контур елемента.
4
Створіть новий шар опцією Layer з групи New меню Layer. На цьому шарі залийте виділення будь-яким кольором, відмінним від чорного. Натисніть Ctrl + D щоб зняти виділення.
5
Для створення об'єму відкрийте контекстне меню, клікнувши по шару з фігурою, і виберіть пункт Blending Options. Поставте галочки в чекбоксах Drop Shadow і Bevel and Emboss.
6
Скопіюйте шар з фігурою за допомогою опції Dublicate Layer з меню Layer. Зменшіть зображення до вісімдесяти відсотків. Це можна зробити за допомогою опції Scale групи Transform з меню Edit. Введіть значення в процентах в поле під головним меню.
7
Зруште фігуру в будь-яку сторону на кілька пікселів. Для цього клікніть по інструменту Move Tool і пересуньте зображення клавішами управління курсором.
8
Продублируйте щойно створений шар ще раз. Застосуйте ті ж трансформації до створеної копії фігури.
9
Виділіть всі три шари з фігурами в палітрі шарів і зведіть їх в один шар опцією Merge Layers з меню Layer. Зменшіть розмір фігури до п'ятдесяти відсотків.
10
Продублируйте зображення. Зменшіть розмір копії до вісімдесяти відсотків і поверніть її на двадцять градусів. Для цього скористайтеся опцією Rotate з групи Transform меню Edit і введіть величину повороту в градусах в поле Rotate під головним меню.
11
Скопіюйте змінений шар і застосуєте до копії ті ж трансформації. Цим способом ви повинні отримати дев'ять шарів. З'єднайте отримані шари в один, злегка зменшіть отриману фігуру і знову створіть дев'ять копій шару, послідовно трансформуючи кожен з них. Для отримання більш широких фігур додайте в набір трансформацій зсув на однакову кількість пікселів в будь-яку сторону.
12
На цій стадії роботи у вас повинна вийти вже досить складна структура. Для отримання більш цікавого результату декілька разів продублюйте шар з отриманої фігурою, не застосовуючи додаткових трансформацій. За допомогою Move Tool пересуньте копії так, щоб скласти з них нову фігуру. Злийте шари, зменшіть зображення і скористайтеся отриманої картинкою як вихідної фігурою для нового фрактала.
13
Збережіть підсумкову картинку в файл psd опцією Save з меню File, якщо ви хочете зберегти файл з фракталом і фоном на різних шарах. Для всіх інших цілей збережіть копію картинки опцією Save As в формат jpg.