Як розгадувати китайські кросворди.

Японські кросворди вимагають, на відміну від традиційних, що не ерудиції, а логічного мислення. Так що якщо ви хочете розвивати вміння мислити логічно, купуйте збірник японських кросвордів, і приступайте до справи.
Інструкція
1
Приготуйте олівець і гумку. Починайте завжди з пошуку найбільшою цифри або групи цифр. Порахуйте, скільки клітин залишиться заштрихованими. Виберіть ті рядки і стовпці, які будуть заштриховані повністю (тобто ті, де число зафарбованих клітин буде збігатися з сумою всіх цифр групи).
2
Після зверніть увагу на ті рядки, в яких між групами заштрихованих клітин залишиться хоча б один пробіл. Наприклад, якщо рядок складається з 11 клітин, а зафарбувати потрібно 5 і 5, то прогалину буде між двома заштрихованими частинами рядки по 5 клітин в кожній. Всі незайняті клітини позначайте хрестиком.
3
Розгляньте уважно поле кросворду. Пошукайте варіанти, при яких можна впевнено заштрихувати частина клітин в рядку. Якщо з 10 клітин треба заштрихувати 7, то звідки б ви не починали вважати, 4 клітини в середині рядки будуть заштриховані.
4
У міру розгадування кросворду починає вимальовуватися картинка, і ви вже зможете зрозуміти, які клітини потрібно залишити порожніми, а які - зафарбувати. Наприклад, вам належить зафарбувати 7 клітин в одному з стовпців, а 2-а, 3-а і т.д. до 7-й зверху вже позначені хрестиками. Це означає, що між ними і краєм кросворду нічого заштриховувати не слід.
5
Постійно перевіряйте всі рядки і стовпці: чи не заштрихованими ви десь вже необхідну кількість клітин. Якщо так, то помітьте в цьому стовпці або рядку інші клітини хрестиками.
6
Освойте спочатку прості японські кросворди , перш ніж братися за ті, які не мають на увазі великої кількості суцільних зафарбованих ліній. Набагато легше визначити, де знаходиться блок з 9 зафарбованих клітин, ніж гадати, як розподілити в одному рядку кілька груп по 2-3 клітини. Якщо вам дістався такий кросворд, позначте пунктиром всі можливі варіанти і виберіть правильний. Варіантів зазвичай не так вже й багато.
7
Чи не беріться за кольорові японські кросворди , поки не освоїте чорно-білі, так як підрахунок квітів і цифр одночасно вимагає роботи відразу двох півкуль мозку і розвиненого абстрактного і образного мислення, що без підготовки буде вельми втомлює.