Як знизити гемоглобін у дитини.

Підвищений гемоглобін зустрічається набагато рідше, ніж знижений, але це також є відхиленням від норми. Для того щоб домогтися нормалізації показників, потрібно переглянути систему харчування і прийняти ряд інших заходів.
Інструкція
1
Перед тим, як знизити гемоглобін дитині, зверніться до медичного закладу і пройдіть обстеження. Підвищений гемоглобін може свідчити про наявність серйозних захворювань.
2
Знизити гемоглобін можна за допомогою правильного харчування. Багато хто вважає, що велика кількість заліза, що сприяє утворенню гемоглобін а, міститься в яблуках, гранатах, гречці. Насправді найбільша кількість заліза присутній в м'ясних продуктах. Тому скоректуйте меню дитини так, щоб м'ясо в ньому були присутні тільки дієтичних сортів і в кількості, що не перевищує норму, необхідну для повноцінного розвитку. Бажано залишити в раціоні тільки біле м'ясо. Компенсувати нестачу білка можна за допомогою рослинних продуктів.
3
Давайте дитині більше салатів зі свіжої зелені, які сприяють зниженню гемоглобін а.
4
Нормалізувати рівень гемоглобін а в крові можна за допомогою муміє. Дозування препарату залежить від віку дитини. До десяти років давайте не більше 0.05 г муміє в день, від 10 до 14 років дозу збільште до 0.1 м Мумие приймається на ніч протягом 10 днів, потім робиться перерва на 5 днів і курс пропивається повторно. Пам'ятайте про те, що при всій корисності муміє без консультації з лікарем дитині його краще не давати. Тільки фахівець, який спостерігає дитини, може дати чіткі рекомендації про допустимість того чи іншого способу лікування.
Зверніть увагу
Якщо родина проживає у високогірній місцевості, то перевищення стандартних показників рівня гемоглобіну у дитини вважається нормою, оскільки подібним чином в організмі компенсується недолік кисню. Небезпека підвищення гемоглобіну в тому, що він робить кров більш вузький і це негативно позначається на загальному стані здоров'я.
Корисна порада
Зверніть увагу на склад вітамінних комплексів, які купуються для дитини. У них не повинні бути присутніми фолієва кислота, залізо і вітамін В12.
Гемоглобін входить до складу крові людини і виконує дві важливі функції. Він поставляє в тканини кисень і повертає в легені вуглекислий газ, який виводиться з організму з диханням.
Рівень гемоглобіну в крові у дітей змінюється в залежності від віку. При народженні він становить 145-225 г/л, потім починає знижуватися і в нормі до року повинен прийти до значення 100-140 г/л. Після цього він починає плавно рости, досягаючи до підліткового віку 115-150 г/л, а до 18 років - 120-160 г/л. Після досягнення 18 років рівень гемоглобіну дорослої людини коливається в межах цієї норми, змінюючись тільки в разі серйозних проблем зі здоров'ям. У дітей причинами пониження і підвищення гемоглобіну в крові можуть бути різні чинники. Тому увага батьків до аналізів крові малюка має бути серйозним.

Підвищення рівня гемоглобіну внаслідок зневоднення

Першою причиною підвищення в крові дитини рівня гемоглобіну можна назвати просте зневоднення. У спекотну погоду влітку або при недостатньому вживанні малюком води кров згущається. Її в'язкість і призводить до збільшення показателей.Ето небезпечно, насамперед, через можливість виникнення тромбозу як наслідку занадто густий крові. Просте збільшення прийому рідини або чистої води знижує значення гемоглобіну у дітей до рівня норми.Еслі аналізи після вжитих заходів залишилися на колишньому рівні, варто пройти обстеження, які порекомендує педіатр. У цьому випадку краще перестрахуватися, ніж недоглядеть можливо серйозну проблему.

При яких захворюваннях підвищений рівень гемоглобіну в крові дітей

Якщо середні значення гемоглобінових показників набагато вище норми, призначаються обстеження на онкологічні хвороби та захворювання крові. Причиною всього може бути і еритроцитоз - підвищений вміст в крові еритроцитів. Він призводить у результаті до непрохідності судин і вимагає серйозного лікування. Гемоглобін у дітей може бути підвищеним через проблеми з серцем, таких, як вроджений порок. Він також може бути симптомом кишкової непрохідності. У такому випадку потрібно повне обстеження дитини. Виняток серйозних захворювань заспокоїть батьків, а вчасно поставлений діагноз дасть малюку шанс на своєчасну медичну помощь.Еслі же з'ясовується, що захворювання несерйозно, призначають дієту, що виключає м'ясо, печінка, ягоди і фрукти червоного кольору. У раціон харчування дитини включається більше каш, овочів, фруктів і бобових. Дитина - головне багатство в будь-якій сім'ї, тому турбота про його здоров'я природна для батьків. Потрібно лише пам'ятати, що паніка неприпустима і шкідлива при будь-яких захворюваннях малюка.