Як намалювати тварин.

Щоб малювати тварин правильно, за ними потрібно спостерігати. Скільки можливо, стежте за ними в природі, зоопарку, у дворі і будинку. Звертайтеся до ілюстрованих енциклопедій і альманахів з описом повадок тварин . Це допоможе найбільш реалістично перенести їх образи на папір.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - ілюстрації з тваринами
Інструкція
1
Починайте малюнок з визначення пози, яку займе звір на аркуші паперу, зробіть начерки олівцем. Розмітьте місця положення основних частин тіла, загальних для більшості тварин : хребет, голова, тазовий і плечовий пояс, кінцівки і грудна клітина.
2
Виконуючи рисунок, весь час тримайте в пам'яті схематичне зображення скелета. Підставте його під зовнішній вигляд тварини. Враховуйте особливості будови саме того звіра, якого малюєте. Тіло більшості з них, наприклад, коні, піднімається високо над землею. При цьому лікоть і коліно займають положення в районі тулуба. Тіло рептилій влаштовано так, що кінцівки виступають за межі тіла. Зверніть увагу на зміни кутів зчленувань і положення хребта в залежності від прийнятої тваринам пози.
3
М'язи у тварин зосереджені в районі тазового і плечового поясів. Зверніть увагу на ті з них, які чітко проглядаються на тілі будь-якої тварини. Оскільки хижакам у зв'язку з активним способом життя притаманні бічні руху, мускулатура на їх тілі «переходить» зі спини на боки. Травоїдним же така будова не властиво.
4
Щоб якомога більш точно передати грацію і красу тварин , вникніть, як діє механізм утворених мускулатурою рухів. В стрибку тварина м'яко переносить масу свого тіла на передній пояс. При скороченні спинного мускула тіло опускається, а лопатки видаються, а при скороченні нижнього мускула - тіло підводиться над лопатками.
5
Малюючи голову, ділите її овал на дві частини: лицьову, мозкову. При такому принципі, взятому за основу побудови голови, різниця залишиться тільки в пропорціях, незважаючи на суттєві відмінності між формами голови у різних тварин .
6
Оформляючи покрив тіла, будь то шкура або хутро, враховуйте деяку нерівномірність його на різних частинах тулуба. Пензлики на вухах, вуса, брови і кігті виводите під кінець роботи. У самому фіналі промальовувати відкидані тіні.