Як впливають вітаміни на діяльність організму.

Вітаміни є біологічно активними речовинами і необхідні для життєдіяльності організму і дитини, і дорослої людини. Вітаміни підвищують стійкість до інфекцій і покращують обмін речовин. Їх недолік нерідко стає причиною важких розладів в організмі.
Інструкція
1
Вітамін Е (токоферол) сприяє засвоєнню білків і жирів, покращує кровообіг і підвищує активність мозку. Він сприяє швидкому загоєнню ран і перешкоджає старінню організму. Приймайте цей вітамін для зміцнення серцевого м'яза. Лікарі рекомендують приймати вітамін Е тим жінкам, які планують вагітність, так як він благотворно впливає на функції статевих залоз і чудово відновлює дітородні функції. При нестачі цього вітаміну в організмі може спостерігатися м'язова дистрофія, порушення цілісності еритроцитів і пригнічення статевих залоз.
2
Вітамін А надає благотворний вплив на стан шкіри і збільшує опірність організму до інфекцій. Ретинол також впливає на зріст людини, тому його часто призначають дітям. При його недоліку з'являється сухість шкіри і нігтів, а також порушення зору. Надлишок цього вітаміну в організмі може служити причиною загострення панкреатиту і жовчнокам'яної хвороби. Для вагітних жінок передозування небезпечна розвитком деяких вроджених вад у дитини. Вітамін А міститься в риб'ячому жирі, жовтку курячого яйця, вершковому маслі, абрикосах і в печінці тріски.
3
Вітамін С підвищує еластичність і міцність кровоносних судин, а також блокує в крові токсичні речовини і захищає організм від різних інфекцій. Цей вітамін вкрай необхідний людині, так як сприяє зміцненню сполучних тканин. В результаті браку аскорбінової кислоти в організмі стінки кровоносних судин стають крихкими, і навіть при невеликих фізичних впливах може виникнути гематома. Недолік його може служити причиною кровоточивості ясен, зниження імунітету і підвищеної утомляемості.Большіе дози цього вітаміну корисні людям, страждаючим цукровим діабетом і літнім людям з порушенням функцій травлення.
4
Вітамін Д вкрай необхідний дітям, так як він бере участь у мінералізації кісток і запобігає розвитку рахіту. Дорослим кальциферол необхідний для профілактики остеопорозу, а також для поліпшення згортання крові. Брак цього вітаміну проявляється порушенням фосфорно-кальцієвого обміну. Передозування може викликати важке отруєння, нудоту, блювоту і підвищення температури тіла. У додатковому прийомі вітаміну Д потребують годують і вагітні жінки, а також грудні діти.