Що потрібно для відкриття салону.

Мати свій салон краси або перукарню мріють багато. Але далеко не всі знають, що відкрити власний бізнес такого роду виявляється не так вже й складно, необхідно лише мати стартовий капітал і деякі дозвільні документи.
Насамперед, необхідно скласти бізнес-план, з якого буде видно: який витрата піде на відкриття, яка передбачувана сума буде в прибутку, яке обладнання буде потрібно, скільки часу піде на підготовку приміщення, яка площа потрібна під салон і багато інше. Після того як буде складено бізнес-план, необхідно знайти і придбати відповідне приміщення, яке в подальшому потрібно буде переробити і підготувати під салон. Поки в приміщенні будуть відбуватися ремонт та підготовка, необхідно подбати про документи. Для цього доведеться оформити ті, що підтверджують реєстрацію вашої фірми. У випадку, якщо ви орендуєте приміщення, то у вас обов'язково повинні бути договір оренди і дозвіл на ремонт приміщення. Крім цього для відкриття потрібно: висновок пожежної інспекції та дозвіл на ведення деятельності.После того як приміщення буде готове, вам необхідно отримати санітарно- епідеміологічні документи. До них відносяться: договір на вивезення та утилізацію волосся та інших біологічних відходів, договори на виконання профілактичних процедур (дератизація, дезінфекція, дезінсекція), договір на обслуговування з пральнею та інші. Крім цього необхідно підписати договір з компанією займається обслуговуванням касових апаратів і договір на техобслуговування з РЕУ. Додатково потрібно отримати дозвіл на торгівлю супутніх товарів і скласти перелік надаваних послуг, а також товарів, що продаються. Як тільки всі необхідні документи будуть зібрані, обладнання встановлено, а салон майже готовий до відкриття, необхідно подбати про рекламу. Для цього складаються договори про розміщення вивісок та встановлення рекламних щитів. Заключним моментів є оформлення медичної книжки для всіх працівників і документів, що підтверджують, що дані працівники є професійними майстрами своєї справи.
Салони краси сьогодні затребувані на ринку послуг. Найбільш успішні з них приносять своїм власникам чималі доходи. Але, як констатують економісти, приблизно третина знову відкриваються салонів навіть не досягають рівня самоокупності. Тому дуже важливо продумати і прорахувати всі ризики заздалегідь.
Інструкція
1
Якщо, визначаючись з бізнесом, ви вирішили зупинити свій вибір на салоні краси, то перше, чого слід приділити увагу - це його формат. На яких клієнтів він буде орієнтований? Це дуже важливо, від цього залежить закупівля обладнання для вашого салону краси. Чи буде це перукарня або SPA? Крім того, салон краси може бути елітним, демократичним або розрахований на середній клас. Економісти вважають останній формат найбільш переважним і вигідним.
2
Зробіть акцент на якості і комфорті. Від оформлення інтер'єру багато в чому буде складатися загальне враження про салон. Тому не варто економити на дизайнерові.
3
Укомплектуйте кожне робоче місце спеціальним устаткуванням і матеріалами. До них відносяться не тільки гребінці, засоби укладання, фени, апарати для манікюру і педикюру, а й мийки, сушарки, крісла та інше обладнання, необхідне для роботи стиліста і зручності клієнта.
4
Слід дотримуватися стильової концепції. Для цього розгляньте можливість партнерських відносин з великим брендом в індустрії краси. За договором представники відомого бренду повинні будуть забезпечити вас безкоштовно всім - від логотипу до фірмових рушників.
5
Приміщення повинно мати окремий вхід. Найвдаліше місце для салону - це квартира на першому поверсі площею 70-100 кв. метрів, переведена в нежитловий фонд. Облаштування такої квартири обходиться приблизно в 1-3 млн рублів.
6
Перш ніж зупинити свій вибір на тому чи іншому приміщенні, проведіть ринкові дослідження. Цей процес передбачає скрупульозність і навіть деяку дійшлість, засновану на бізнес-плані. Його слід розробити на самому старті, особливо якщо ви розраховуєте надалі взяти кредит у банку.
7
Основна умова для будь-якого успішного підприємства у сфері обслуговування - достатній приплив відвідувачів. Тому важливо, щоб поблизу знаходилася парковка для машин, до салону був зручний під'їзд, а на фасаді - можливість розміщення рекламної вивіски.
8
Для успішної роботи салону і його конкурентоспроможності потрібно залучення висококласних майстрів і досить широкий перелік послуг. Це можуть бути не тільки перукарня з манікюром-педикюром, але і косметологічний кабінет, а також SPA-процедури.
9
Грамотний маркетинг і професійний підхід до створення салону на кожному етапі обов'язково принесуть бажаний результат. А інвестиції повернуться з прибутком.