Чому процесор перегрівається.

Робота за сучасним швидким комп'ютером доставляє справжнє задоволення. Але часом користувач з подивом помічає, що комп'ютер працює вже не так швидко, як раніше, а процесор починає перегріватися.
Перегрів процесор а може бути викликаний його занадто великим завантаженням і недостатнім охолодженням. Перш за все, перевірте кулер - зніміть на вимкненому комп'ютері бічну панель, потім увімкніть комп'ютер і подивіться, чи обертається охолоджуючий процесор вентилятор. Пам'ятайте про те, що кулер може включитися не відразу, а після нагрівання процесор а до певної температури.Еслі кулер обертається, причиною поганого охолодження процесор а може бути шар пилу на ребрах радіатора . Вимкніть комп'ютер і м'яким пензликом очистіть радіатор кулера. Можете використовувати при цій операції пилосос, але робіть це вкрай обережно, не маючи трубку пилососа поблизу проводів і деталей компьютера.В тому випадку, якщо з охолодженням все в порядку, причину перегріву процесор а треба шукати в завантажують його процесах. Відкрийте «Диспетчер завдань» (Ctrl + Alt + Del). У нижній частині вікна ви побачите інформацію по загальній завантаженні процесор а, а в графі «ЦП» зможете подивитися, які процеси найсильніше завантажують його. Якщо якийсь процес забирає основну частину потужності процесор а, з'ясуйте по його імені, якою програмою він належить. У тому випадку, якщо ім'я процесу нічого вам не говорить, і ви не можете відшукати його здійсненний файл, скористайтеся програмою AnVir Task Manager. Це дуже корисна програма, що дозволяє не тільки переглядати список процесів, а й бачити місцезнаходження здійсненних файлів і їх ключі автозагрузкі.Процесс, що завантажує систему, треба зупинити. Якщо він належить потрібної вам програмі - наприклад, антивірусу або додатком, з яким ви постійно працюєте, пошукайте їх інші версії. Нормально працюючий антивірус може іноді завантажувати систему до 90 і більше відсотків, але це триває дуже нетривалий час. Однією з причин надмірної завантаження процесор а може бути запуск великої кількості непотрібних вам програм. Багато додатків при установці прописують себе в автозапуск і починають виконання при кожному включенні комп'ютера, що збільшує час завантаження і уповільнює роботу комп'ютера. Перевірити список автозавантаження можна за допомогою команди msconfig. Відкрийте: «Пуск - Виконати», введіть msconfig і натисніть OK. У вікні, виберіть вкладку «Автозавантаження» і зніміть прапорці з невикористовуваних вами програм. Знову натисніть OK.Очень бажано відключити і невикористовувані служби: «Пуск - Панель управління - Адміністрування - Служби». Список служб, які підлягають відключенню, знайдіть в інтернеті.
Деякі мобільні комп'ютери починають сильно грітися через кілька місяців експлуатації. Це може бути обумовлено декількома факторами, багато з яких досить легко виправити.
Основна проблема ноутбуків - низький рівень охолодження окремих пристроїв. Багато користувачів порушують умови експлуатації мобільних комп'ютерів, в результаті чого ноутбуки сильно гріються. У корпусі мобільного комп'ютера передбачені спеціальні вентиляційні отвори. Зазвичай вони знаходяться в бічних стінках корпусу і з нижньої сторони комп'ютера. Якщо класти ноутбук на м'які поверхні, наприклад ліжко або коліна, то деякі вентиляційні отвори можуть виявитися перекритими. Це призводить до того, що всередину корпусу не надходить прохолодне повітря із зовнішнього середовища. Природно, рівень охолодження сильно знижується. У таких випадках прийнято використовувати спеціальні охолоджуючі подставкі.Налічіе пилу всередині ноутбука - поширена причина його перегріву. Крім того, що сама по собі пил перешкоджає нормальній циркуляції повітря, її скупчення на лопатях вентиляторів можуть знизити швидкість їх обертання. Крім того, можуть засмітитися самі вентиляційні отвори, що також негативно відбивається на рівні охлажденія.Іногда причиною перегріву мобільного комп'ютера служить невірно налаштований режим електроживлення. Зазвичай для економії енергії акумулятора кулери працюють на 40-50% повної потужності. Це дозволяє довше використовувати ноутбук без підключення до мережі змінного струму, але підвищує ризик перегріти внутрішні деталі. Іноді сильного нагрівання схильні не всі пристрої, а тільки центральний процесор або відеоадаптер. Зазвичай такі симптоми викликає стара термопаста. Ця суміш забезпечує швидкий теплообмін між процесором або чіпсетом відеокарти і радіаторами охолодження, які встановлені на ці пристрої. Якщо термопаста підсохла, то обладнання значно повільніше віддає тепло, що призводить до підвищення температури.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pt7UXhyXKVs