Як поєднати балкон з кухнею.

Маленькі площі типових російських квартир нерідко штовхають власників на сміливі експерименти зі знесення стін і об'єднанню кімнат. Суміщення кухонної зони і балкона дозволить виграти зайві метри вільного простору, однак для реалізації усіх задумів потрібно чимало сил і часу.
Інструкція
1
Подбайте про безпеку нового проекту. Стіна, що розділяє кухню і лоджію, зазвичай є несучою, тому повністю видаляти її небезпечно як для вас, так і для інших жителів будинку. Крім того, на цій стіні нерідко розміщуються опалювальні батареї. Зверніться в бюро технічних інновацій, де встановлять, які зміни можна провести саме у вашій квартирі. У БТІ вам також запропонують зробити ескіз або проект перепланування, який необхідно затвердити в МНС, СЕС та Житлової інспекції. Після закінчення ремонту житлова комісія проінспектує всі зміни в квартирі і видасть акт про зроблену перебудову.
2
Вирішіть, яку частину стіни ви можете і хочете знести, а яку залишити. Найчастіше рекомендується не прибирати всю стіну повністю, а обмежитися видаленням віконно-балконного блоку, верхньої перегородки або нижньої підвіконної частини стіни. Ці зміни дозволяють об'єднати дві зони, не порушуючи міцності всієї конструкції.
3
Утепліть балкон. Борючись за збільшення кухонної площі, не забувайте, що ви приєднуєте до неї найхолоднішу неопалювальну частину квартири. Щоб відчувати себе комфортно на об'єднаному просторі, необхідно ретельно утеплити балкон. Оскільки більша частина тепла йде в квартирі через вікна, в першу чергу подбайте про склопакети зі скляними профілями з двох, трьох або чотирьох камер. Слід також обшити весь балкон, включаючи стелю, стіни та підлога, теплоізоляційним матеріалом, в якості якого можна використовувати пінопласт, термомоноліт, термоплекс або пінополістирол. Зберегти тепло допоможуть і теплоізолюючі фарби, а також система теплої підлоги.
4
Продумайте дизайн загального приміщення. Дуже важливо зберегти єдиний рівень підлоги на кухні і балконі, що буде зовсім не просто, враховуючи всі верстви утеплення. Використовуйте один і той же вид обробки при оформленні підлоги і полку - це візуально об'єднає простір. Якщо між кухнею і балконом залишилася частина стіни, перетворіть її в барну стійку, вітрину для посуду або в робочу поверхню, яка ніколи не виявиться зайвою на кухні. Символічна перегородка допоможе також виділити столову зону, відокремивши її від зони готування.
Корисна порада
Заплануйте перебудову на кінець весни або літо. Ремонт часто затягується, тому дуже важливо мати запас часу, щоб встигнути все закінчити до перших холодів.