Як готувати в скляному посуді.

Жаропрочная посуд із скла - каструлі, форми, листи - з недавнього часу набула широкого поширення. Вона може бути використана для приготування їжі в мікрохвильовій печі, в духовці, на конфорках газових і електричних плит. Скляний посуд екологічна, не схильна до впливу агресивних середовищ, не вбирає жир, запахи і не іржавіє. Прозоре скло дозволяє постійно контролювати процес готування і не давати страви підгоріти. Проте приготування страв у посуді зі скла має свої особливості.
Інструкція
1
Скло - матеріал крихкий, тому поводитися з жароміцної посудом зі скла потрібно обережно: не впускайте, не піддавати ударам, не ставити на неї тяжкості. Недотримання цих вимог може призвести до того, що ви не тільки позбудетеся улюблених скляних каструль, але до того ж ще й поріжетеся битим склом.
2
Не забувайте про те, що у скла погана теплопровідність. Для приготування їжі на конфорках газових або електричних плит використовуйте скляні каструлі круглої форми, а на газові конфорки додатково ставте металевий розсікач полум'я. Якщо ви поставите на круглу конфорку жароміцний посуд овальної і прямокутної форми, її дно буде нагріватися нерівномірно. В результаті скло може тріснути в процесі приготування. Прямокутна і овальна посуд годиться для духових шаф і мікрохвильових печей, де нагрів рівномірний.
3
Перед тим, як ставити жароміцний посуд із скла на конфорку, в духовку або СВЧ-піч, переконайтеся в тому, що її поверхня зовні суха. Не лийте в розігріту посуд холодну воду і не кладіть холодні продукти. Через що виникають перепадів температур скло може лопнути. Якщо в процесі приготування виникає необхідність долити в блюдо рідина, додавайте її невеликими порціями в середину каструлі, а не на стінки, і постійно помішуйте. Зняту з вогню або вийняту з духовки скляний посуд ставте на спеціальну підставку, а не в раковину і не на холодний кам'яний підвіконня.
4
Щоб їжа в скляній посуді не пригоріла в процесі приготування на газовій або електричній плиті, обов'язково налийте на дно шар масла або рідини. Готуйте на слабкому вогні для газових конфорок та на малій потужності для електричних. Постійно помішуйте блюдо, особливо якщо воно має густу консистенцію.
5
Жароміцну скляний посуд можна мити вручну і в посудомийних машинах. Якщо їжа пригоріла, не намагайтеся відшкребти її гострими предметами, металевими губками або щітками, абразивними миючими засобами. Від цього поверхню посуду псується. Щоб видалити пригорілі залишки, замочіть каструлю на деякий час у воді з додаванням м'якого миючого засобу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=njnk2cDYWac
Корисна порада
При покупці жароміцної скляного посуду зверніть увагу на якість поверхні. Вона повинна бути ідеально рівною і гладкою, без тріщин, сколів, хвиль і складок. Скло повинно бути прозорим і однородним.Пріобретая комплект скляних каструль і форм різної місткості, вибирайте такі, у яких плоскі кришки з ручками з боків. Вони будуть служити вам не тільки в якості кришок, але і в якості неглибоких страв і мисок.