Як обрізати черешню.

Черешню вирощують виключно через її смакових якостей. В її плодах знаходиться близько 18% цукру, яблучна, лимонна, винна і молочна кислоти та інші корисні для людського організму речовини і сполуки. Черешня може вирости до 20 метрів у висоту. Щоб цього не сталося, дуже важливо правильно і своєчасно робити обрізку дерева ще на початкових етапах його росту.
Інструкція
1
Огляньте уважно висаджений саджанець. Візьміть в руки садовий секатор і акуратно укоротите стебло. Будьте уважні і робіть зріз над ниркою, а не під нею. Зауважте: чим більше ви зробите укорочення, тим більше буде загальний приріст на даному деревце.
2
Зверніть увагу на те, що зрізати скелетні гілки близько до стовбура не рекомендується, так як це призводить до появи дупла. Але й залишати занадто довгі пеньки теж не можна, тому що вони загнивають і ускладнюють зростання і розвиток залишилися гілок.
3
Залиште недоторканими на нижньому ярусі п'ять скелетних гілок, на другому ярусі залиште три гілки, а на третьому - всього лише дві. Слідкуйте за тим, щоб відстань між усіма ярусами було близько 80 сантиметрів.
4
Видаліть все листя в зоні штамба. Це потрібно робити влітку для того, щоб дерево не стало витрачати всі свої сила на утворення нових пагонів. Якщо саджанець слаборазвіт, то можна залишити в даній зоні нирки, які дозволять саджанцю швидше прижитися.
5
Робіть все зрізи в весняний період, так як саме в цей час рани здатні швидко гоїтися. Зріз, діаметр якого дорівнює від 1 до 3 сантиметрів і більше, захистіть за допомогою садового ножа і обробіть садовим варом.
6
Не залишайте нерозгалужену саджанець занадто довгим. Укорочуйте однолітку на висоті 50 або 60 сантиметрів. Якщо зріз зробити набагато вище шістдесяти сантиметрів, то через рік нові пагони з'являться на 1,5 м над землею, що вкрай незручно для збору врожаю.
7
Не вкорочуйте сильно однорічні гілки, так як це призводить до більш активному росту всієї крони, в результаті чого відбувається затягування, а то й зовсім відсутність процесу плодоношення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=e8QC8CiaZzY
Корисна порада
Чи не обрізайте і не замикайте гілки під час плодоношення. І обов'язково захищайте дерево від весняних заморозків. Засохлі і хворі гілки повністю вирізайте і не забувайте проводити побілку штамбів.