Як різати бетон.

Існують різні види різання бетону : киснево-Копйов, гидроабразівная, алмазна. Розроблено навіть різка чистою водою, що подається під дуже високим тиском. Проте основним способом є все ж різка алмазними колами. Універсальність, швидкість, рівна поверхня різу, низькі значення шуму і забрудненості - всі ці достоїнства роблять її практично безальтернативною. Якщо потрібно вирізати дверний отвір у бетонній стіні, кращого способу, ніж алмазна різання, не знайти.
Вам знадобиться
  • - верстат для алмазного різання;
  • - електродриль;
  • - свердла з победітовим або алмазним наконечником;
  • - рулетка;
  • - рівень;
  • - слюсарний інструмент.
Інструкція
1
За допомогою рулетки, рівня і маркера розмітьте дверний отвір, який підлягає вирізу. Постарайтеся зробити цю роботу точніше. Алмазна різка забезпечує високу рівність і чистоту крайок різу. Зробивши точну розмітку, ви позбудетеся від необхідності доопрацьовувати контур отвору в подальшому.
2
Позначте місця установки анкерів для кріплення верстата до стіни. При різанні прорізів до стіни зазвичай кріпляться направляючі з зубчастої рейкою, по яких переміщається каретка з алмазним кругом. Діаметри анкерів, їх кількість і місця установки залежать від характеристики використовуваного обладнання.
3
Просвердлите в зазначених місцях отвори, очистіть їх від пилу, вставте всередину анкери та раскліньте їх способом, відповідним для даного виду анкерів.
4
Закріпіть на стіні направляючі з зубчатою рейкою. Зазвичай різання дверного отвору починають з його вертикальних сторін, знизу вгору. Змонтуйте на напрямних пересувну каретку з колом, підведіть воду для пилоподавлення та охолодження алмазного круга і запустіть верстат.
5
Проріжте вертикальну сторону, трохи не доводячи рез до кутів прорізу. Переустанавлівая напрямні, виконайте другий вертикальної рез і два горизонтальних. В результаті повинен вийти прорізаний з чотирьох сторін отвір з Недорізаний частинами в кутах.
6
Просвердлите з обох сторін вертикальних різів чотири отвори - по два на кожен рез. Встановіть в отвори анкери і прикріпіть до них дві металеві накладки, що утворюють містки між вирізується частиною і стіною. Ці містки потрібні для того, щоб вирізаний отвір не впав мимовільно, коли ви будете дорізати його кути.
7
Використовуючи ручний інструмент з алмазним ланцюгом (схожий на бензопилу для дерева), продовжите рези в кутах прорізу до їх з'єднання один з одним. Тепер вирізали частину стіни тримається тільки завдяки встановленим в попередньому кроці металевим накладок.
8
Від'єднайте металеві накладки від вирізується частини і підштовхніть її, щоб вона впала назовні. Дотримуйтесь при цій операції запобіжні заходи, щоб не потрапити під падаючу бетонну брилу. В результаті всієї роботи в суцільний бетонній стіні утворився рівний, з гладкими поверхнями отвір, повністю готовий до установки дверей.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rgePDui28-0