Як законсервувати квасоля. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Здавна квасоля цінується за прекрасні смакові, поживні та цілющі властивості. Особливо багата вона сіркою, яка необхідна при хворобі бронхів, кишкових інфекціях і шкірних захворюваннях. Консервування дозволяє зберегти практично всі вітаміни і корисні речовини, що містяться в квасолі, і запастися цим корисним продуктом на зимовий період.
Вам знадобиться
    • 3 кг молодої стручкової квасолі;
    • 80% оцтова есенція (залежно від кількості банок) ;
    • 150 г солі.
Інструкція
1
Переберія молоду квасоля і відберіть стручки з м'ясистим стулками і слаборозвиненими насінням, видаліть пошкоджені комахами і зіпсовані стручки. Ретельно промийте їх під холодною водою і обріжте трохи з кінців, після чого наріжте стручки на шматочки довжиною приблизно 4-5 сантиметри.
2
Наповніть холодною водою каструлю об'ємом 6-7 літрів. Поставте її на вогонь і дайте воді закипіти. Потім у киплячу воду на 5-7 хвилин опустіть нарізані стручки квасолі. Поки квасоля бланшируется, приготуйте п'ятивідсотковий розчин солі. Для цього розчиніть в трьох літрах води 150 грам солі.
3
Акуратно за допомогою шумівки вийміть шматочки квасолі з гарячої води і відразу ж охолодіть, переклавши в холодну (правильно підготовлена квасоля набуває темно-зелений колір і стає еластичною). Щільно утрамбуйте шматочки в чисті банки по плічка і залийте її гарячим п'ятипроцентним розчином солі, після чого накрийте банки кришкою. Банки з квасоля ю стерилізують в незакрите вигляді в киплячій воді протягом півгодини. Наприкінці стерилізації додайте в консерви 80% -ву оцтову есенцію (на літрову банку потрібно додавати одну столову ложку есенції).
4
Засукайте банки і переверніть догори дном, накрийте їх ковдрою і залиште в такому вигляді до повного охолодження. Після чого приберіть консерви в комору або підвал для зберігання (приміщення обов'язково повинно бути темним і прохолодним). Перед вживанням в їжу консервованої квасолі обов'язково злийте всю рідину з банки, квасоля ретельно промийте або ж замочіть її не менш ніж на 4-5 годин у холодній воді. Після вимочування ви можете відразу ж приступати до приготування, наприклад: обсмажити квасоля на олії з овочами або яйцем. Смак квасолі буде нагадувати свіжу, відрізняючись від неї лише легким кислуватим відтінком.
Корисна порада
Для того щоб перевірити свіжість квасолі, потрібно зігнути стручок навпіл. Якщо він розламався на дві частини, то квасоля свіжа.