Як набрати вагу немовляті.

Вага - один з показників фізичного розвитку. Недостатнє збільшення маси тіла немовляти - привід для занепокоєння, адже це може свідчити про порушення в його здоров'ї.
Вам знадобиться
  • - правильно годувати малюка;
  • - обстежити грудничка на наявність захворювань;
  • - гуляти з дитиною більше на свіжому повітрі;
  • - масаж;
  • - диски з симфонічною музикою і співом птахів.
Інструкція
1
Правильно годуєте дитину. Ніколи не давайте йому іншу груди поки не спустошить перша. Можливо малюк просто не встигає висмоктати "заднє" молоко. А саме воно містить жири і білки, що сприяють збільшенню ваги.
2
Перевірте поживну цінність грудного молока. Для цього зцідіть його і віддайте в лабораторію на аналіз. Або проведіть контрольне зважування немовляти, коли перевіряється його вага до і після годування. За отриманими даними лікар зробить висновки, на основі яких скоректує подальше вигодовування малюка.
3
Поміняйте дитячу суміш (в тому випадку, якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні). Недостатня вага може бути пов'язаний з неправильно підібраним дитячим харчуванням.
4
Перевірте рівень гемоглобіну у дитини, так як недостатня вага може бути наслідком недокрів'я. Це сигнал того, що мамі слід змінити свій раціон. Щодня ви повинні їсти м'ясо, печінка, гречану крупу, фрукти, ягоди. Більше гуляйте разом з малюком на свіжому повітрі.
5
Зверніть увагу на роботу шлунково-кишкового тракту малюка. Якщо у нього спостерігається пронос або запор, то це привід звернутися до дитячого гастроентеролога. Погана робота органів травлення може служити причиною відставання дитини у вазі. Лікування в основному буде спрямовано на корекцію харчування мами (якщо немовля перебуває на грудному вигодовуванні) або самого немовляти. При необхідності можуть бути призначені відповідні лікарський препарати або БАДи.
6
Зводить дитини до невропатолога. Наявність неврологічних захворювань може служити причиною даної проблеми. В першу чергу, почніть робити немовляті оздоровчий масаж. Часом цей метод виявляється результативніше лікарських препаратів за умови, що він зроблений грамотним фахівцем. Щоб заспокоїти дитину, частіше включайте в дитячій кімнаті класичну музику, або просто спів птахів. Дослідження показали, що таке прослуховування сприятливо впливає на фізичний і психологічний розвиток дитини.
Зверніть увагу
Часто мами для збільшення ваги немовляти починають його перегодовувати. Цього не можна робити. Так як в подальшому це може призвести до порушення обміну речовин.
Корисна порада
Недоношені й ослаблені малюки відносяться до групи ризику. Тому мами таких дітей повинні ретельніше стежити за зміною ваги немовляти.