Як навчитися виживати.

В поході або на риболовлі, купаєтеся ви на річці або збираєте гриби-ягоди в лісі, ніколи не будуть зайвими знання про те, як вести себе в екстремальних ситуаціях. Ніхто ніколи не застрахований від неприємних, а часом і небезпечних подій. І якщо з вами щось сталося, а ще краще - для запобігання цьому, згадайте поради з виживання, вони можуть дуже стати в нагоді.
Інструкція
1
Взагалі у кожної людини до будь-якого висуненню за межі міста повинен бути певним чином підготовлений рюкзак, саме заздалегідь і ретельно, щоб потім не виявилося, що самого потрібного в ньому просто немає. Витратьте на це один день, зберіть всі необхідні речі, які можуть зберігатися в речмішку постійно або дуже довго.
2
Зберіть аптечку, в ній обов'язково повинні бути бинт, йод, антисептик, знеболювальну та активоване вугілля. Це мінімум, сюди можна додати гумовий джгут, пластир, репеленти, багато місця ці речі не займуть, та й важать вони мало. Не завадять антибіотики, валідол, жарознижуючі та антигістамінні препарати.
3
Збираєтеся в ліс за грибами чи ягодами? Все одно, в комплекті повинна бути в зібраному вигляді намотана на мотовильце рибальська снасть - волосінь з гачком, грузилом і поплавком, перевіреним на плавучість в зборі. Вудилище можна зрізати в лісі, варто тільки пошукати достатньо прямий і довгий стовбур молодої порослі ліщини. Все це може стати в нагоді у випадку, якщо ви заблукали, пара-трійка зажарених на багатті рибок на вечерю можуть підкріпити вас в потрібний момент.
4
Від збудників різних захворювань у воді з річки, калюжі, озера без кип'ятіння можна легко позбутися, якщо на 40-60 хв покласти в неї ягоди, кору або листя горобини, яка росте зазвичай на узліссях лісу. Якщо мало дров для розпаленого багаття, можна дуже швидко заварити чай в казанку або алюмінієвої гуртку наступним способом: палицею зберіть на шматок берести кілька палаючих жаринок, насипте їх у холодну воду з заваркою, чай моментально завариться!
5
Якщо вас чекає нічліг на природі, а поруч є річка чи озеро з піщаним пляжем, розпаліть багаття на піску - вночі згріб його в сторону, на цьому місці ставте намет, трохи присипавши холодним піском, так само можна лягти сюди в спальному мішку. На ніч для захисту від комарів спаліть в наметі гілку ялівцю, киньте в багаття кілька сигарет, дим від них відлякує комах. Так само допоможуть черемха і пижмо, але палатку потім слід провітрювати щоб уникнути головного болю.