Як розшифрувати штрихкод.

Купуючи в магазині яку б то не було продукцію, всі вже звикли до того, що на упаковці товару обов'язково є штрих-код, який представляє з себе вертикальні смужки і цифри під ними.
Інструкція
1
Подивіться на цифри штрих-коду. Вони містять інформацію про товар і виробника. Найпоширенішими способами кодування подібної інформації є 13-розрядний європейський штрих-код EAN-13 і сумісний з ним код UPC (теж 13-розрядний), який застосовується в США і Канаді.
2
Зверніть увагу на перші три цифри штрих-коду, вони позначають країну-виробника товару. Наприклад, Росії відповідає код 460, Україна - 482, Болгарії - 380 і т.д. З більш повним списком відповідності цифр коду та країн-виробників можна ознайомитися в інтернеті - на сайтах, присвячених даному питанню.
3
Наступні чотири або п'ять цифр штрих-коду несуть в собі інформацію про підприємство-виробника. Але ці дані пересічному покупцеві розшифрувати досить складно, оскільки подібної інформації в інтернеті практично немає. Цими відомостями зазвичай користуються фірми, що здійснюють оптові закупівлі.
4
Наступні п'ять цифр штрих-коду дають характеристику товару: найменування, його споживчі властивості, розмір і масу, інгредієнти, колір. Цими даними так само, як і в попередньому випадку, частіше користуються великі фірми-оптовики, ніж роздрібні покупці.
5
Зверніть увагу на останню цифру, що стоїть в штрих-коді. Це - контрольна цифра, яка використовується для перевірки точності зчитування штрих-коду сканером. За останній цифрі можна визначити справжність товару.
6
Визначте, чи не є куплений вами товар підробленими, використовуючи штрих-код.Сложіте всі цифри, що стоять на парних місцях в коді, отриману суму помножте на 3. Складіть всі цифри, що стоять на непарних місцях в коді, без урахування останньої контрольної цифри. Складіть отриману суму з твором, отриманому при множенні на 3. Відкиньте у отриманого числа десятки. Відніміть з 10 отримане число. Якщо воно збігається з контрольною цифрою штрих-коду - товар справжній, в іншому випадку перед вами підробка.
Деякі віруси шифрують користувача файли, після чого доступ до них звичайними засобами може бути обмежений. Відновлення нормального режиму відбувається шляхом програмного втручання.
Інструкція
1
Виконайте додаткову перевірку вашого комп'ютера на наявність вірусів. Після цього завантажте з інтернету одну з програм-антітроянов. Це необхідно у випадку якщо шкідлива програма була захована від антивіруса. Виконайте перевірку, після чого знайдіть зашифровані файли .
2
Зробіть на всякий випадок їх резервну копію і переконайтеся у відсутності загроз на вашому комп'ютері. Перепишіть повне найменування троянів, знайдених у вашому комп'ютері. Це необхідно для того, щоб в подальшому отримати доступ до інформації про методи шифрування файлів, оскільки тут навряд чи підійдуть утиліти загального призначення. З цієї ж причини не поспішайте видаляти шкідливі програми з вашого комп'ютера при первісної їх перевірці.
3
Скачайте будь-яку утиліту для дешифрування файлів після поразки вірусами. Такі утиліти зазвичай доступні на офіційних сайтах розробників антивірусних систем. Також при виборі програми керуйтеся назвою трояна, яким було виконано шифрування, оскільки багато з них використовують різні способи.
4
Найкраще виконувати завантаження з сайтів відомих вам розробників систем захисту, оскільки знову ж є ризик зіткнутися з шкідливими програмами. Зазвичай дані утиліти мають пробний термін, протягом якого їх можна використовувати для лікування комп'ютера безкоштовно.
5
Слідуючи вказівкам системи, виберіть у запущеній на вашому комп'ютері завантаженої утиліті зашифровані вірусом файли і, слідуючи вказівкам системи, виконайте необхідні дії. Після цього знову виконайте перевірку на віруси, зокрема касаемо розшифрованих вами файлів.
6
Після цього встановіть на ваш комп'ютер надійне оновлюється антивірусне програмне забезпечення, щоб надалі не допустити виникнення подібних ситуацій.
Корисна порада
Користуйтеся антивірусним програмним забезпеченням.