Як продати самовар.

Ви стали володарем самовара , але не хочете самі пити з нього чай, пригощати і дивувати гостей, а волієте його вигідно продати? Не поспішайте. Щоб зробити найбільш вигідну угоду, потрібно до неї ретельно підготуватися.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат,
  • - комп'ютер,
  • - інтернет.
Інструкція
1
Классифицируйте свій самовар. За типом вони поділяються на жарові, електричні і комбіновані. За віком відрізняють дореволюційні та сучасні. Крім того, самовари можуть бути штучної художньої роботи або масового виробництва. Жарові нагрівають воду за рахунок спека вугілля. Електричні мають електротен і вилку для підключення до мережі. А комбіновані можуть використовуватися і вдома, де є розетки, і далеко від електромереж. Крім того, в кінці 19-го століття випускалися гасові самовари та інші оригінальні конструкції. Наприклад, самовари системи Чернікова мали бічну трубу, яка прискорювала закипання. А самовар інженера паричка міг працювати на будь-якому паливі, крім електрики, і мав особливий пристрій верхнього піддувала.
2
Якщо ви припускаєте, що самовар може виявитися цінним для колекціонерів, проведіть його попередню оцінку. Це можна зробити в спеціалізованих антикварних магазинах або на аналогічних спеціалізованих сайтах і форумах. Для цього сфотографуйте його цілком і ті деталі, які допоможуть ідентифікувати виробника. І розмістіть фотографії в інтернеті. Попросіть знавців оцінити вашу річ, підказати приблизну дату і місце виготовлення. Після цього постарайтеся перевірити отриману інформацію. Задайте пошук в інтернеті. Вивчіть викладені там фотографії та опис. До вашого відома, серед відомих дореволюційних виробників самоварів значилися фабрики Лісіцина, Морозова, Попова, Медведєва, Ломова, Курашева, Кисельова, Рудакова, братів Баташева, Капирзіна та ін. Після революції виробників стало значно менше: тульський завод і завод в Кольчугино Володимирській області.
3
Призначайте будь-яку ціну, якщо ваш самовар є унікальним, з дорогоцінних матеріалів, високохудожнім. Якщо самовар дореволюційний, але не є твором мистецтва, відштовхується від вартості схожих самоварів. Хочете швидше продати - знизьте планку ціни. Хочете отримати більше - тримайте ціну, очікуючи свого покупця. Можливо, знайдеться колекціонер, якому потрібен саме такий предмет. Самовари радянської пори коштують істотно менше, для виставлення своєї ціни використовуйте метод аналогії. Будьте готові до торгу з покупцем. Таких пропозицій на ринку достатньо, і вам доведеться зацікавлювати потенційних клієнтів.
Зверніть увагу
Старі самовари не потрібно чистити. Тільки мити мильною водою.