Як вибрати хорошу жіночу дублянку.

Жіноча дублянка - це не тільки модна, гарна, але й практична річ, здатна захистити вас від зимових морозів. Але запам'ятайте, що прослужити вам не один сезон зможе тільки хороша, якісна дублянка. А коштує вона аж ніяк не дешево. Тому поставтеся до вибору цього необхідного предмета верхнього одягу дуже серйозно.
Інструкція
1
При виборі жіночої дублянки особливу увагу зверніть на шкурку, з якої вона виготовлена. Вона повинна бути гладкою, приємною на дотик, без шорстких ділянок. На хорошій дублянці ви не побачите навіть найменших подряпин, а також слідів від клею або фарби.
2
Придивіться до зрізу шкурки. Білуваті ділянки на ньому означають те, що дублянку фарбували поверхневим напиленням. Така річ навряд чи залишиться цілою вже після першого сезону шкарпетки.
3
Перевірте, щоб хутро на дублянці був однотонним і не мав залисин. Шви на хорошій жіночої дублянці подвійні й рівні, завжди заховані під хутром і практично непомітні. Всі ворсинки хутра вироби повинні бути спрямовані в одну сторону.
4
Вибираючи жіночу дублянку, обов'язково приміряйте її. Хороша річ буде сидіти на вас рівно, а погано зшита виріб - сповзати з плечей на спину. Підніміть руки вгору, покрутити і переконайтеся в тому, що в обраній дублянці вам нічого не заважає рухатися.
5
Відмовтеся від виробу, що сидить на вашій фігурі впритул. Віддайте перевагу більш вільною моделі з «запасом» для теплого светра.
6
Оздоблення на дублянці у вигляді срібного малюнка, блискіток і інших прикрас довго не проживе. Вся краса, як правило, зникає при першій же чищенні вироби. Тому краще віддайте перевагу класичним моделям дублянок без блискіток і всіляких прибамбасів.
7
Якщо ви помітили на сподобалася вам дублянці окантовку зі штучної шкіри, знайте, що після хімчистки канти, швидше за все, потріскаються і пожолобляться.
8
Якщо продавець наполегливо стверджує, що сподобалася вам жіноча дублянка крім інших достоїнств має ще й водовідштовхувальне покриття, не вірте йому. Абсолютно всі дублянки бояться вологи, а подібного покриття для них просто не існує.
Зверніть увагу
Середній термін служби будь дублянки - 3 роки.
Гарна і якісна дублянка може прослужити вам декілька сезонів. Тому слід знати, на що саме потрібно звертати увагу, перед тим, як вибрати дублянку.
  1. Шкура вироби, при якісній вичинці, повинна бути гладкою, без шорстких частин, а на дотик досить приємна. Варто уникати всіляких подряпин, слідів клею і фарби, заломів і різних плям. Якісно вироблена дублянка після стиснення повинна відразу розгладитися і повернути первісний вигляд.
  2. Хутро дублянки обов'язково повинен мати рівномірне забарвлення, якщо ви помітили, що одна частина хутра темніше іншої, то після першої чистки це розходження багаторазово збільшиться. У хорошій дублянці хутро рівномірно розподілений по всій її довжині. Не допустимі будь-які види залисин, навіть в невидимих зонах, наприклад, всередині швів, в рукавах. Дуже важливо подивитися, в одну чи бік зачесане ворс. У якісно виробі хутро має один напрямок.
  3. Вивернувши шви, варто вивчити, як зроблений зріз шкіри. Якщо нижній шар в швах дублянки має білясті ділянки, значить, її фарбували за допомогою поверхневого напилення. Після професійного чищення ця фарба відразу облізе, а дублянка сумнівного виробництва прослужить зовсім не довго.
  4. Якщо ви хочете вибрати дублянку довговічну і теплу, потрібно купувати виріб вітчизняного виробництва з овечих шкур. З французьких або іспанських овечих шкур виготовляють полегшені дублянки вишуканих форм і складного крою, що не зігрію вас в слабкі морози.
  5. Під час примірки обраної моделі дублянки варто звернути увагу на те, щоб виріб сиділо вільно, залишаючи місце для теплої кофти або зимового джемпери. Дублянка не повинна звисати з плечей.
  6. Для того щоб уникнути покупки неякісної дублянки, її слід добре струснути і прислухатися, чи не виходять від неї будь-якого звуку. У випадку, якщо при перевезенні або зберіганні виріб був намочити або вироблено з погано виділеній овчини, то вона буде дуже жорсткою і під час струшування гримить. Крім того, такий виріб не підлягає професійної чищенні.
  7. Перед покупкою дублянки варто перевірити наявність гігієнічного висновку або сертифіката, які підтверджує безпеку товару для покупця. Бажано, щоб дублянка мала ще й сертифікат якості, який доводить, що виріб піддавалося сухому і вологому тертю.

Застосовуючи дані поради на практиці, ви зможете вибрати по-справжньому якісну і довговічну дублянку.