Як очистити кільця зі смарагдом.

На Русі смарагд вважали символом надії і мудрості. Кільця з цим коштовним каменем чудово виглядають і приваблюють своїм блиском, що зачаровує. Щоб на довгі роки зберегти презентабельний вигляд прикраси, необхідно правильно за ним доглядати.
Вам знадобиться
  • - миючий засіб;
  • - очищений бензин;
  • - медичний спирт;
  • - винний оцет;
  • - цукор;
  • - спеціальна рідина для чищення ювелірних прикрас.
Інструкція
1
Прикраса з смарагдом можна безпечно очистити в теплому мильному розчині. У невелику ємність налийте воду і додайте рідину для миття посуду або рідке мило. Занурте кільце в розчин і залиште на 10-15 хвилин. Потім візьміть поролонову губку або стару зубну щітку і почистіть виріб. Обполосніть прохолодною водою і насухо протріть.
2
Для видалення жирової плівки з смарагду використовуйте очищений бензин. Ватним диском протріть камінь. Не рекомендується очищати кільця з смарагдами зубною пастою. Після подібної обробки можуть з'явитися мікроподряпини.
3
Почистити кільця з смарагдами можна медичним спиртом. Він ефективно видаляє забруднення і повертає блиск коштовного каменя. Змочіть ватяний диск і протріть кільце.
4
Винний оцет прекрасно видаляє забруднення з ювелірних прикрас, при цьому не пошкоджуючи їх. У невелику ємність налийте оцет і покладіть в нього кільце. Через 15-20 хвилин злегка потріть старою зубною щіткою або поролоновою губкою. Обполосніть кільце проточною водою. Щоб виріб випадково не впало в зливний отвір, закрийте його.
5
Щоб повернути кільцю з смарагдом блиск, приготуйте цукровий сироп. Візьміть 2 чайні ложки цукру на склянку теплої води. Занурте виріб в розчин на ніч. Потім промийте проточною водою і відполіруйте фланеллю.
6
Придбайте в ювелірному магазині спеціальну рідину для очищення смарагдів. Це засіб дбайливо очистить кільце. Перед застосуванням проконсультуйтеся у продавця або уважно прочитайте інструкцію.
7
Смарагди не рекомендується піддавати чищенню ультразвуком. Камені після такої обробки блякнуть. Також не варто використовувати агресивні чистячі засоби - поверхня каменів покриється подряпинами. Не можна чистити оправу гострими предметами. Ви можете пошкодити її.
Корисна порада
Смарагди покривають спеціальними маслами і смолами, щоб приховати кількість тріщин. З часом захисна плівка змивається, тому раз на кілька років необхідно облагороджувати камінь. Цю процедуру можуть зробити в ювелірній майстерні.