Як з'єднати два комп'ютери через роутер. Як зробити інтернет на два комп'ютери через роутер.

Щоб не платити провайдеру за створення кількох точок доступу для підключення комп'ютерів до мережі інтернет, використовуйте підключення через роутер (маршрутизатор). Загальні налаштування роутер а практично однакові для всіх моделей.
Інструкція
1
Придбайте роутер потрібної вам моделі з урахуванням того, чи бажаєте ви, щоб у нього б бездротовий інтерфейс Wi-Fi (що зручно для підключення ноутбуків) чи ні. Втім, ви можете купити разом зі звичайним роутер ом і окремий Wi-Fi-модуль (у вигляді USB-модуля або PCI-карти). Якщо ж вам він ні до чого, вам цілком буде достатньо звичайного роутер а з кількома LAN-портами.
2
Знайдіть на роутер е WAN-порт і підключіть до нього кабель, що забезпечує підключення до інтернету. Підключіть один з комп'ютерів і роутер до електричної мережі.
3
Налаштуйте точку доступу в роутер е. Введіть у браузері IP-адреса роутер а (наприклад, 192.168.1.1), введіть заводські логін і пароль. За замовчуванням і логін, і пароль будуть словом «admin» (не забудьте потім їх змінити). Увійшовши в установки роутер а, задайте рекомендовані провайдером параметри налаштування, при цьому врахуйте: - тип передачі даних повинен збігатися з тим, який використовує ваш провайдер; - пароль доступу до роутер у після заміни повинен бути досить складним; - IP-адреса комп'ютера повинен відрізнятися від IP-адреси роутер а; - установка статичного і динамічного IP-адреси на роутер повинна бути узгоджена з провайдером і відповідати рекомендаціям виробника.
4
Перезавантажте роутер після налаштування. Перевірте, чи отримав підключений до нього комп'ютер доступ в інтернет. Підключіть до роутер у другий комп'ютер, використовуючи вже інший IP-адресу, прописавши і цей маршрут на роутер . Зверніть увагу: маска повинна бути одна і та ж.
5
Якщо у роутер а є бездротовий інтерфейс Wi-Fi або ви купили окремий адаптер (для якого необхідно буде попередньо встановити драйвери і ПО), ви можете підключити два комп'ютера між собою і таким чином.
6
Перевірте, чи активний модуль Wi-Fi на другому комп'ютері. Якщо ні, клацніть правою кнопкою миші по його значку в панелі завдань і виберіть пункт «Підключити». Перевірте, чи доступне підключення до інтернету на другому комп'ютері.
Способів об'єднання двох комп'ютерів в одну мережу досить багато, починаючи з проводів і закінчуючи wifi-модулями. Скористайтеся найдешевшим по собівартості методом.
Щоб об'єднати в одну мережу два стаціонарних комп'ютера, необхідно: купити або виготовити крос-кабель і зробити деякі налаштування мережевої конфігурації в операційній системі.

Придбання крос-кабелю

Придбати крос-кабель (його ще називають патчкорд «зворотний») можна практично в будь-якому спеціалізованому магазині, що займаються продажем устаткування для створення комп'ютерних мереж. Там же такий патчкорд можуть виготовити у вашій присутності тієї довжини, яка вам потрібна. Окрім спеціалізованих магазинів, такі патчкорди нерідко зустрічаються в звичайних комп'ютерних магазінах.Прі покупці зверніть увагу на штекера (коннектори) кабелю, а точніше, на жили проводів усередині цих конекторів. Колірна послідовність проводів з одного боку патчкорду повинна бути наступною: оранжево-білий, помаранчевий, зелено-білий, синій, синьо-білий, зелений, коричнево-білий, коричневий. З іншого боку кабелю: зелено-білий, зелений, оранжево-білий, синій, синьо-білий, помаранчевий, коричнево-білий, коричневий. Це дуже важливий момент, і якщо вам дадуть «прямий» патчкорд, тобто колірна послідовність проводів з обох сторін буде однаковою, то з'єднати два комп'ютери без придбання додаткового обладнання не получітся.Пріобретенний патчкорд вставте в роз'єми мережевих карт системних блоків.

Налаштування мережевої конфігурації операційних систем

Проведіть настроювання першого комп'ютера. Виконайте «Пуск - Панель управління - Центр управління мережами і загальним доступом - Зміна параметрів адаптера» (для Windows 7 і 8). На «Підключення по локальній мережі» натисніть правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть «Властивості». У вікні встаньте на «Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4)» та натисніть кнопку «Властивості». На вкладці «Загальні» виберіть «Використовувати наступний IP-адреса:». Заповніть активованого поля: «IP-адреса:» - 192.168.0.1; «Маска підмережі:» - 255.255.255.0.Виполніте «Пуск - Панель управління - Система». У блоці «Ім'я комп'ютера, домен і параметри робочої групи» натисніть «Змінити параметри». На вкладці «Ім'я комп'ютера» натисніть кнопку «Змінити». У полі «Ім'я комп'ютера», використовуючи латинські букви і цифри, впишіть ім'я першого комп'ютера. Наприклад, Comp1.Проделайте такі ж дії з другим комп'ютером, тільки вкажіть інший «IP-адреса» та «Ім'я комп'ютера». Наприклад, 192.168.0.2 і Comp2.