Як написати характеристику на підлітка.

Часто педагоги і батьки не можуть у написанні характеристики на дитину, не знають з чого почати, про що можна написати докладно, а що краще не згадувати. Незалежно від місця, куди потрібно характеристика, вона має чітку структуру, на яку слід спиратися.
Вам знадобиться
  • Чистий аркуш паперу, ручка, т.к. характеристики пишуть від руки або друкують, але підписують завжди особисто.
Інструкція
1
Спочатку характеристики описуються статистичні дані на підлітка : прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце проживання.
2
Важливо описати умови проживання: - житлово-побутові умови (будинок, квартира, наявність окремої кімнати, двору для прогулянки) - культурно-побутові умови (наявність в будинку книг, спортивного інвентарю, музичних інструментів, тварин, рослин, кімнати -мастерской для занять за інтересами) .- культурно-гігієнічні умови будинку та двору.
3
Фізичний розвиток і стан підлітка . Здоров'я: вказати, якщо є хронічні захворювання. Ставлення до спорту, загартовуванню, до здорового способу життя.
4
Ставлення сім'ї до навчання підлітка . Можна описати методи контролю за результатом і процесом навчання, методи заохочення за гарне навчання, ступінь залученості кожного члена родини, їх допомога в процесі навчання підлітка . А також можна описати ставлення батьків до позанавчальної діяльності дитини: зацікавлена, заохочувальну, байдуже і т.д.
5
Улюблені заняття підлітка : спілкування, працю, навчання, читання, перегляд телепередач, комп'ютер, заняття музикою, мистецтвом, захоплення технікою, доглядом за тваринами, рослинами, спортом або щось інше. Ставлення до молодіжних субкультур.
6
Як підліток самостверджується в колективі: за рахунок хорошого навчання, громадської роботи, своїх захоплень, дружби, веселого характеру або, навпаки, за рахунок сили, погроз або підкупу однолітків.
7
Чи друзі у підлітка . Чи знають дорослі друзів своєї дитини і як до них ставляться.
8
Чи шкідливі звички у підлітка і як він з ними бореться. Хто йому в цьому допомагає.
9
Ставлення до праці в школі і вдома: чи допомагає батькам вдома (або на дачі), чи бере участь в шкільних трудових заходах. Заохочується чи в родині заробляння грошей підлітком. Ставлення до грошей, речей.
10
Закінчити характеристику можна перерахуванням яскраво виражених особистісних проявів підлітка : хобі, захоплення, риси характеру, відносини - все, що, на вашу думку, становить портрет його особистості .
Зверніть увагу
Характеристика в своєму повному викладі повинна представляти соціально-психологічний портрет особистості підлітка. Найголовніше, що є стрижнем особистості, може бути зазначено в самому початку характеристики, і всі інші розділи тільки будуть пояснювати або доповнювати вже викладене на початку.
Корисна порада
Залежно від того, хто пише характеристику, куди вона буде представлена, деякі розділи можуть бути не описані, а деякі розгорнуті більше, ніж предложено.Раздели можна міняти місцями, якщо це буде відповідати вашій логіці викладу.