Як зробити ободок. Як робити ободок для рамки.

Різноманітні обідки для волосся існують давно, і сьогодні дівчата і жінки різного віку використовують обідки для прикраси волосся і створення зачісок, вибираючи ободок у відповідності зі своїм способом і стилем. Незважаючи на те, що магазини пропонують величезний асортимент обідків з усіх видів матеріалу, всіх кольорів і відтінків, ви можете спробувати виготовити ободок самостійно і тим самим, подарувати собі дійсно унікальний аксесуар, подібного якому не буде ні в одному магазині. У цій статті ми пропонуємо вам виготовити ободок в техніці бісерного ткацтва, що дає масу можливостей для плетіння різних прикрас - від поясів і краваток до браслетів, сумочок і пов'язок на волосся.
Інструкція
1
Щоб працювати в техніці бісерного ткацтва, вам буде потрібно бісерний станок. Такі верстати продаються в рукодільних магазинах, але навіть якщо у вас немає можливості придбати його - не біда. Верстат для плетіння нескладно виготовити самим.
2
Візьміть звичайну досить довгу дерев'яну рамку, в протилежні сторони якої вбито однакову кількість тонких цвяхів на рівній відстані, на які кріпляться нитки. Також можна використовувати картонну коробку, на протилежні краї якої нанесені насічки ножем.
3
Для основи обідка візьміть шпульній гумку або спандекс, а також міцну армовану нитка, бісер потрібних кольорів, бісерну голку і будь-які прикраси - наприклад, тканинні квіточки. Визначте, скільки бісеринок складатиме ширина вашого обідка, або знайдіть готову схему.
4
Натягніть на раму таку кількість резиночек передбачуваної довжини обідка, яке відповідає його ширині, плюс додаткова нитка. Наприклад, якщо в ширину ободок складатиме 10 бісерин, вам потрібно натягнути на верстат 11 гумових ниток.
5
Відступите трохи від рами і прив'яжіть на крайню бічну гумку нитка, всунути в бісерну голку. Нанизуйте на голку потрібну кількість бісерин, кольором відповідних візерунку на обраної схемою.
6
Простягніть нитку з нанизаними бісерінамі над основою так, щоб в кожному проміжку виявилося по намистині, а потім проведіть голку під основою, простягнувши її через ряд бісерин знизу, в зворотному напрямку. Таким чином, ви закріпили на основі перший ряд.
7
Продовжуйте нанизувати бісер відповідно до схеми рядами, поки довжина обідка не почне вас влаштовувати. Пришийте на ободок вибрані прикраси. Зніміть виріб з верстата.
8
Зв'яжіть кінці гумок по дві, замикаючи вийшов ободок в кільце. Сховайте вузлики і надіньте ободок на голову так, щоб вузлики опинилися на потилиці, захованими під волоссям. Ободок готовий.
Ободок для волос з бісеру виглядає, як справжній витвір мистецтва. За основу можна взяти старий ободок, шкіру, оксамит. З дроту ви створите нову річ, яка виглядає блискуче.

З пластмасовою основи

Якщо у вас є старий пластмасовий ободок, не викидайте його. Зовсім скоро він перетвориться на дивну штучку, якій ви будете пишатися. Якщо на його поверхні видніються залишки колишньої розкоші у вигляді камінчиків, тасьми, видаліть їх. Поверхня повинна бути рівною. Візьміть флізелін, прикладіть до його поверхні ободок, обрисуйте. Необхідно зафіксувати контури всій поверхні. Для цього прикладіть спочатку лівий край, потім починайте повільно перекочувати основу до середини і правому краю. Весь цей час ручка в ваших руках повинна описувати контури. Не беріть для цих цілей кулькову, вона залишить сліди, які світлий бісер приховати не в силах. Прекрасно підійде срібляста гелева ручка. Виріжте, залишивши з усіх країв припуск в 2 мм.Сложіте 5 шматочків флизелина клейовий стороною до неклеевой. Зверху покладіть щойно вирізану основу. Сколите шпилькою, виріжте ці шматочки по даній розмітці. Прикладіть цю основу до шматочка оксамиту, виріжте його. Знадобиться ще одна заготовка - зі шкіри. Вона повинна бути на 2 мм більше оксамитової. За допомогою праски склейте флізелінові заготовки один з одним, а потім верхню з оксамитової, поклавши на нього подвійний шар марлі або тонку ганчірочку, щоб не зіпсувати ніжну поверхню тканини. Прийшла пора розфарбовувати ободок бісером. Візьміть голку з тонким вушком, ниткою в тон. Нанизуйте на голку по одній бісеринці, пришивайте її до оксамитової поверхні. Потім беріть наступний кристал, закріплюйте його так само. Не забудьте залишати по краях 2 мм не закриті бісером. Коли вся оксамитова стрічка буде вишита, промажьте її тильну (флізеліновую) сторону клеєм «Кристал», приклейте до лицьового боку пластмасового обідка. З іншого боку обідка приклейте шкіряну заготовку.Осталось задрапірувати краю. Для цього візьміть голку з ниткою. Щоб не було видно вузлика, направте кінчик голки між шкіряною і флізеліновій заготовками, встромивши в останню. Далі, кінець голки повинен пройти через крайню бісеринку. Злегка затягніть нитку. Нанизайте нову бісеринку і так же проткніть голкою край флизелина. Таким же чином обшийте весь ободок. Можна приміряти його.

Проволочная основа

Щоб зробити ободок-діадему, візьміть шматок міцної дроту, прикладіть до голови, зігніть, відріжте ободок потрібного розміру. Таким же чином відміряйте ще 2 точно такі заготовки. Складіть їх разом. Наріжте 6 шматочків тонкого дроту завдовжки по 12 см. Нанизайте на них бісеринки, залишивши по 2 см з кожного краю неприкритими. Розподіліть рівномірно і прикріпіть до трьох основних заготівлях. Для цього візьміть перший дріт з нанизаним бісером, зігніть навпіл. Лівий її край пропустіть поверх першої і третьої заготовки, завівши за другу, яка знаходиться посередині. Другий край дроту з бісером пропустіть ззаду першій і третій, спереду середньої заготовки. Таким же чином прикріпіть всі 6 ниток (в шаховому порядку). Посередині закріпіть тонкий дріт з нанизаним бісером, довжина якої 15 см. Вийшов обідок з бісеру у вигляді діадеми.