Як здійснювати догляд за бегонією.

При всьому своєму видовому розмаїтті бегонія - одне з тих дивовижних рослин, яке цвіте взимку в кімнатних умовах. Але гарна і ніжна гостя з тропіків потребує особливого догляді .
Вам знадобиться
  • - спеціальний грунт;
  • - рідкі мінеральні добрива.
Інструкція
1
Підберіть для бегонії підходяще місце. Вона любить світлі місця, захищені від дії прямих сонячних променів. Це особливо важливо врахувати, коли рослина цвіте. Прямі сонячні промені викликають у бегонії опіки, а брак світла призводить до витягування пагонів і побледнению листя. Тільки взимку її можна переставляти на деякий час в сонячне місце.
2
Підтримуйте оптимальний температурний режим на рівні + 18-20оС протягом усього року. Короткострокове зниження температури до + 12-14оС, звичайно, не завдасть бегонії особливої шкоди. Але рослина може загинути від грибкових хвороб, які виникають при більш низьких температурах. Восени і взимку дуже обережно провітрюйте приміщення, де вона росте.
3
Зверніть увагу на склад грунту. У бегонії мочковатая коренева система, що має численні тонкі корінці. Внаслідок цього їй потрібно легкий і проникний грунт. Дві частини листового перегною, дві частини торфу і одна частина крупнозернистого піску - цілком підходяща грунтова суміш. Можна використовувати і готовий грунт, додаючи пісок у зазначеній пропорції. Пересаджуйте бегонію при покупці, якщо вона знаходиться в транспортному субстраті, а також при появі перших пагонів, якщо вона росте в ємності діаметром 7 см.
4
Поливаючи бегонію, стежте за тим, щоб грунт завжди була зволожена, а її верхній шар висихав. Рослина споживає велику кількість вологи, але не переносить її надлишок. Бегонія швидко розвивається, її можна підгодовувати рідкими мінеральними добривами.
5
Обновляйте крону бегонії. Протягом року 2-3 рази прищипуйте або акуратно обрізайте листя. Якщо ви зробите цю процедуру в серпні, то в січні зможете порадіти з'явилися бутонам.
6
Щоб розмножити бегонію, зріжте необхідну кількість листя або пагонів у другій половині грудня і до лютого. Потім помістіть живці в невеликі ємності для вкорінення. Грунт повинна складатися з рівних частин торфу і піску. Для підтримки необхідної вологості скористайтеся поліетиленовою плівкою або пакетом. Ємності поставте в світле місце. Після вкорінення маленькі бегонії можна пересадити в горщики більшого розміру.
Завдяки своїй красі і яскравості бегонія заслужила любов величезного числа квітникарів. До того ж, деякі сорти цієї квітки (найпоширенішим є бульбова бегонія) можна вирощувати не тільки вдома, але і на присадибних ділянках, декоруючи клумби і оранжереї.
Вам знадобиться
  • - добрива;
  • - розсада.
Інструкція
1
Оберіть місце для посадки рослини. Найбільш підходящим буде тихе, захищене від відкритого вітру і прямих сонячних променів, простір.
2
Підготуйте грунт для посадки бегонії. Грунт повинен мати нейтральну лужне середовище і бути збагачений поживними речовинами. Найбільш оптимальною для вирощування цієї квітки буде суміш листяної землі, торфу, піску і коров'ячого гною в пропорції 3: 1: 1: 1. Ретельно розпушіть землю.
3
На початку червня посадіть бегонію у відкритий грунт. Для цього викопайте лунку, глибиною близько 4 см, покладіть в неї повільно розчиняється добриво і посадіть рослину. Виймайте розсаду з горщика дуже обережно, щоб не пошкодити тендітний стебло квітки. Відстань між поруч розташованими рослинами повинна бути близько 30 см.
4
Забезпечте бегонії регулярний полив. Слідкуйте за температурою води, вона не повинна бути холодною, інакше коріння рослини можуть загинути. У спекотні дні поливайте бегонію вранці. Це запобіжить сонячні опіки листя, які можуть виникнути від попадання на них води.
5
По можливості обприскуйте бульбову бегонію теплою водою вранці і ввечері.
6
Після висадки в грунт обов'язково підгодуйте квіткове рослина селітрою. Зробити це потрібно 2-3 рази, витримуючи інтервал між підживленням близько семи днів. Після цього внесіть в грунт повний комплекс добрива з не дуже високим вмістом азоту.
7
Періодично видаляйте всі бур'яни і рихлить грунт на клумбі.
8
Коли рослина досягне значної висоти, підв'яжіть його до кілочків, щоб захистити від проливних дощів і поривів сильного вітру.
9
В кінці серпня пересадите рослина в миску і занесіть додому, де воно продовжить цвітіння.
10
Якщо хочете отримати бульби рослини, акуратно викопайте його, чи не обрізаючи надземні частини, з великим комом землі навколо коренів і помістіть в захищене від дощу і сонця місце. Через місяць утворюються великі бульби. Помістіть їх в ящик із сумішшю торфу і піску. Зберігайте в прохолодному місці, підтримуючи грунт зволоженою. У березні висадіть бульби в горщики, щоб виростити розсаду.
Зверніть увагу
Бутони можуть опадати, якщо вологість повітря недостатня. Підсильте обприскування рослини.
Корисна порада
Якщо рослина вразить сіра гниль або борошниста роса, видаліть всі хворі листя і обробіть бегонію спеціальними препаратами.