Як поєднувати статус "краща мама" з кар'єрою.

Ще зовсім недавно заміжні жінки присвячували себе сім'ї і не думав про кар'єру. Цим займалися чоловіки. Сучасні жінки в силу обставин і бажань змушені шукати оптимальні рішення, щоб залишатися «найкращою мамою», одночасно піднімаючись службовими сходами.
Інструкція
1
Залишайтеся в статусі «кращої мами» якомога довше. Психологи рекомендують мамам залишатися з дитиною до трьох, а ще краще до п'яти. У цей період його життя закладаються основи особистості людини, формуються інтереси, характер, цінності. Ви зможете не тільки спостерігати за розвитком малюка, але і закласти в нього найкраще. Крім того, діти, які росли з мамою, а не в яслах або з нянею, відчувають себе в житті набагато впевненіше. Однак уникайте підвищеної опіки та нав'язування свого ставлення до життя, залишайте дитині його право на помилки і придбання власного досвіду.
2
не поринайте в життя свого чада, забуваючи про своїх прихильності і інтересах. Слідкуйте за собою. Деякі молоді мами чомусь перестають стежити за своєю зовнішністю, не кажучи про особистісне зростання. Тим часом, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, можна і потрібно доглядати за собою у всіх сенсах. Вчитеся тому, що ви зможете використовувати для свого кар'єрного росту. Наприклад, заповните прогалини в будь-яких знаннях і навичках, вивчіть іноземну мову, або, нарешті, почніть систематично робити те, на що часто не вистачає часу. Це важливо, якщо ви маєте намір зробити кар'єру. Займаючись своїми справами, ви також дасте зрозуміти дитині, що у вас має бути свій особистий час.
3
Перш ніж ви підете на роботу, розподіліть обов'язки між членами вашої родини. Найміть няню, домробітницю, якщо зрозумієте, що ваша сім'я не зможе самостійно впоратися з деякими побутовими проблемами.
4
Оберіть оптимальний варіант. Він дозволить, присвячуючи себе дитині, знаходити час і можливості для свого професійного зростання і не забувати про чоловіка та інших членів родини. Працюйте неповний день або кілька днів на тиждень. При такому режимі діти отримають достатню кількість материнського тепла і зрозуміють, що у вас можуть бути й інші заняття, які непрямим чином сприяють турботі про них.
5
Правильно організуйте все свій час. Розрахуйте навантаження, яку ви будете відчувати, працюючи або займаючись з дітьми та родиною. Не забувайте про відпочинок. Ніколи не відмовляйте собі в нічному сні. Відчуття постійної втоми може отруїти життя і вам, і вашій родині, і всім людям, з якими ви спілкуєтеся. Так буде дуже важко зберігати статус «кращої мами» і підніматися кар'єрними сходами.