Як займатися жіночим вокалом в домашніх умовах.

Якщо ви любите підхоплювати мотив популярних пісень, співаєте наодинці з собою і під акомпанемент в компанії друзів, має сенс попрацювати над своїми навички. Це не тільки зробить ваше виконання більш якісним, але і допоможе уберегти голосовий апарат від надмірних навантажень.
Інструкція
1
Освойте дихання вокаліста. Дихайте діафрагмою - черевний м'язом, піднімаючи область живота нижче пупка на вдиху і опускаючи на видиху. Контролюйте себе, поклавши одну долоню на діафрагму (вона повинна рухатися), а другий - на грудну клітку (вона залишається на місці). Таке дихання дозволяє брати більший об'єм повітря при менших зусиллях. Крім іншого, це ще й дуже корисно для органів черевної порожнини; недарма йоги практикують такий тип дихання.
2
Виконуйте дихальні вправи. Перше: поставте кулаки на верхній край тазових кісток, на вдиху розкрийте долоні і розведіть передпліччя в сторони і вниз, на видиху поверніться у вихідне положення. Плечі при цьому залишаються нерухомими. Друге: поставте ноги на ширині плечей і нахиліться вперед, опустивши руки. На вдиху нахиляйтеся максимально низько, на видиху поверніться у вихідне положення. Третє: відхиліться назад, на вдиху прогніться ще далі, на видиху - у вихідне положення. Корисно освоїти дихальну гімнастику Стрельникової.
3
виспівували. Купіть на диску або знайдіть на спеціалізованому сайті в інтернеті інструментальні розспівування і 15-20 хвилин співайте під них звуки, які передбачаються вправами. Слідкуйте за технікою дихання (на акорді, з якого починається розспівування, робіть вдих), широко відкривайте рот для правильної артикуляції, співайте «на позіху» (тобто піднімаючи піднебіння, створюючи область для резонірованія звуку в порожнині рота). Чи не сутультесь, але й не тримайтеся прямо як струна. Не піднімайте плечі. Постарайтеся не закидати голову - це ефектно виглядає, але заважає зосередитися на правильному звуковидобуванні. Поступово ви навчитеся брати ноту на слух і розширите діапазон свого голосу.
4
Співайте улюблені пісні спочатку разом з виконавцем, підспівуючи записи, а потім - під мінусовку або акомпанемент (якщо ви самі або хтось із друзів граєте на гітарі або фортепіано). Слідкуйте за технікою, яку ви відпрацьовували під час распевок. Ваше завдання - зменшити напругу голосових зв'язок і домогтися роботи резонаторів (порожнин в грудній клітці і голові, які беруть участь у формуванні звуку).
5
Почніть з простих пісень, поступово переходячи до більш складних. Уважно слухайте записи виконавців, намагаючись зрозуміти, як вони працюють голосом у важких моментах. При цьому звертайте увагу на текст, не прагніть «пропевать» все твір і нарочито «тягнути» кожну ноту. Використовуйте свій артистизм; естрадний вокал включає в себе вміння «розповідати» пісню, тобто робити інтонаційні акценти в тих місцях, які ви хочете виділити.
Корисна порада
Безумовно, заняття естрадним вокалом з наставником більш результативні, ніж домашня практика. Однак базові вправи можна виконувати і самостійно. Головне - виділити для цього час і займатися регулярно. Тоді результати не змусять себе чекати.