Як надати невідкладну допомогу при інфаркті.

Якщо виникла необхідність надати першу допомога людини з інфарктом міокарда, то слід діяти швидко і послідовно - від ваших реанімаційних процедур залежить життя людини і ступінь відновлення організму після перенесеного нападу.
Інструкція
1
Викличте невідкладну допомога .
2
Покладіть хворого на ліжко або диван, обмежте його рухливість, підніміть узголів'я.
3
Дайте хворому нітрогліцерин (таблетку потрібно покласти під язик), потім таблетку аспірину, яку він повинен розжувати, а не проковтнути. Трохи пізніше хворий повинен прийняти таблетку анальгіну або баралгіну, корвалол або валокордин (60 крапель). На груди в районі серця можна поставити гірчичник, до ніг прикладіть грілку, спробуйте зігріти холодні руки, розтираючи їх. При необхідності повторіть прийом нітрогліцерину.
4
Якщо людина не реагує на зовнішні подразнення, то необхідно підготувати все для проведення основних реанімаційних заходів - відновити дихання і пульс. Покладіть хворого на тверду і рівну поверхню, закиньте його голову назад. Якщо в глотці і ротової порожнини скупчилися блювотні маси, то їх слід прибрати за допомогою тампона або підручних засобів, нахиливши голову хворого на бік. Знімні протези слід видалити.
5
Перевірте, чи не з'явилося самостійне дихання. Організуйте штучну вентиляцію легень - покладіть людині під плечі валик з одягу чи рушники, забезпечуючи максимальне відкриття дихальних шляхів. Притримуючи голову руками, витягніть його нижню щелепу вперед, зробіть глибокий вдих і вдуйте повітря в його легені, притиснувши свої губи якомога щільніше до рота хворого. Ніс при цьому слід затиснути пальцями. Особа хворого перед вдуванням можна прикрити хусткою або шматком тонкої матерії, в гігієнічних цілях. Потім процедуру слід повторити.
6
Паралельно робіть непрямий масаж серця. Складіть свої долоні одна на іншу, притисніть руки до серединної лінії хворого і зміщайте грудну клітку у напрямку до хребта на п'ять сантиметрів - використовуйте масу свого тіла, а не силу рук. Тривалість натискання повинна бути дорівнює періоду відпочинку, тобто рухи повинні бути ритмічними. Чергуйте руху: 15 натискань та 2 вдування повітря в легені хворого.
7
Спостерігайте за результативністю своїх дій - покриви повинні порозоветь, з'явиться пульс і дихання, зіниці почнуть реагувати на світло. Всі ці заходи слід продовжувати до прибуття лікарів.