Як підвищити рівень заліза в крові.

Недолік заліза в крові призводить до виникнення анемії, яка проявляється постійної слабкістю, швидким стомленням, зниженням імунітету та іншими проблемами зі здоров'ям. Підвищити рівень заліза в крові можна кількома способами.
Інструкція
1
Вживайте продукти, що містять залізо - буряк, гранати, червоне м'ясо, печінка і т.д. Заліза багато в червоних сортах винограду, в горіхах, квасолі, яєчних жовтках. З цих продуктів залізо засвоюється краще, ніж з яблук або шоколаду, де воно теж присутня. З круп заліза найбільше в гречці, також воно є і в пшеничному борошні.
2
Слідкуйте за тим, щоб залізо добре засвоювалося - для цього грамотно поєднуйте продукти. Їжа, багата залізом, не повинна надходити в організм одночасно з молочними продуктами. Якщо ви звикли пити багато кави або чаю після їжі або під час неї, то це може стати причиною порушення засвоєння заліза . Засвоюється залізо найкраще «в компанії» з вітаміном C, тому запивайте таку їжу цитрусовими соками, готуйте овочеві салати з болгарським перцем і т.д.
3
Пийте червоне вино - це приємний і багатий залізом продукти. Червоне вино оновлює клітини крові, тому ви можете дозволити собі щодня випивати по одному келиху хорошого, якісного напою.
4
Приймайте залізовмісні добавки - мальтофер, ферроглобін і т.д. Прийом цих препаратів слід здійснювати тільки після консультації з лікарем і у зазначеній їм дозуванні. Якщо втрати заліза великі (що часто відбувається при вагітності, годуванні груддю), то потрібен регулярний прийом препаратів заліза протягом півроку.
5
Підберіть з усіх доступних видів мінеральної води ту, в якій питома частка заліза велика і перевірте її на смак - якщо вас все влаштовує, то включите таку воду в щоденний раціон. Відмовлятися від чаю не варто, але стежте за тим, щоб напій був не дуже міцно завареним.
6
Приготуйте вітамінний настій - сік буряка, чорної смородини, лимона, журавлини (все в рівних частинах) перемішайте, додайте таку ж кількість меду і настоюйте протягом трьох днів у темряві. Потім перенесіть в холодильник і вживайте по одній ложці три рази на день.
7
Намагайтеся вести здоровий спосіб життя - помірні фізичні навантаження, повноцінний сон і щоденні тривалі прогулянки на свіжому повітрі укупі зі зміною раціону допоможуть вам нормалізувати рівень заліза в крові.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=S0a1qhoB1rw
В організмі здорової людини має бути близько 5 мг заліза. Більша його частина входить до складу гемоглобіну. При недостатньому надходженні заліза з їжею розвивається анемія, яка проявляється слабкістю, запамороченням і задишкою. Для поліпшення самопочуття необхідно підняти рівень заліза в крові.
Інструкція
1
Залізодефіцитна анемія нерідко розвивається при вегетаріанському харчуванні. Пов'язано це з тим, що з рослинних страв залізо засвоюється всього на 5%. Навіть регулярне вживання в їжу яблук, багатих настільки необхідним мікроелементом, не здатна заповнити його дефіцит в організмі. Набагато краще засвоюється залізо, що міститься в м'ясі, тому включіть в раціон яловичину і яловичу печінку. Не менш корисна і риба. Гречка і житній хліб також є цінними джерелами заліза .
2
Приймайте аскорбінову кислоту і вітаміни групи В. Вони необхідні для успішного засвоєння заліза . Якщо ви негативно ставитеся до аптечним препаратів, їжте продукти, що містять необхідні корисні речовини: фрукти, горіхи, цільнозернові каші.
3
Нерідко дефіцит заліза виникає при наявності захворювань шлунково-кишкового тракту. Пройдіть обстеження, а при виявленні патології - курс лікування. У міру одужання рівень заліза в крові підніметься самостійно.
4
При вираженому дефіциті заліза приймайте аптечні препарати для лікування анемії. До них відносяться «Фенюльс», «Ферлатум», «Тотему», «Актиферрин», «Мальтофер» та багато інших. Як правило, для підвищення рівня заліза потрібно не менше місяця, проте курс лікування повинен бути продовжений щоб уникнути повторного зниження гемоглобіну.
5
Для підвищення рівня заліза корисні трав'яні чаї та відвари. Приготуйте корисний напій з суничного листя (пропорції довільні). Пийте його кілька разів на день протягом місяця. Для поліпшення смакових якостей чаю та підвищення ефективності лікування додайте в чашку чайну ложку смородинового соку.
6
При прогресуючому зниженні рівня заліза в крові зверніться до гематолога. У деяких випадках причиною є серйозні захворювання, лікування яких можливе тільки в умовах стаціонару.