Як заклеїти дірку на куртці.

Діра на улюбленій куртці - це завжди неприємно, але, на щастя, не завжди безнадійно. Не варто поспішати позбутися від зіпсованої куртки. Можна спробувати врятувати дорогу річ.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - тканина;
  • - клейова основа;
  • - клей.
Інструкція
1
Для початку виверніть навиворіт обидва рукави куртки. Підкладка одного з них повинна бути відстрочена зовні (саме звідси річ вивертали при виготовленні).
2
Розпоріть зовнішню строчку на рукаві. Потім просуньте руку всередину (під підкладку) і намацайте розірваний ділянку куртки, щільно захопіть його і виверніть через розпоротий фрагмент тканини на рукаві.
3
Підберіть непотрібний відрізок тонкої, але щільної матерії. Відріжте від нього шматочок такого розміру, щоб він не тільки покривав всю площу розриву, а й виходив за його межі, щонайменше, на 1-1,5 см з кожного боку.
4
Візьміть смужку спеціальної клейової тканини, виготовленої на основі сухого клею (у простолюдді її охрестили «павутинкою»). Відріжте фрагмент тканини, відповідний за розміром заготовленої виправлення цієї.
5
Потім розкладіть куртку так, щоб лицьова сторона лежала на столі (прасувальної дошки). Після цього розправте всі складочки і зморшки на відновлюваної матерії, поверх виворітного боку накрийте місце розриву фрагментом клейовий тканини. А саму клейову тканину покрийте безпосередньо шматочком матерії, заготовленим під латочку.
6
Після цього пропрасуйте весь оброблювану ділянку помірно гарячою праскою (без пари). Обов'язково використовуйте марлю.
7
Далі виверніть куртку в початкове положення і акуратно зашейте підкладку на рукаві.
Зверніть увагу
За відсутністю липкої стрічки можете скористатися клеєм «Момент» для тканини (не користуйтеся суперклей!). Принцип роботи той же. Але замість «павутини» латочку потрібно покрити невеликою кількістю клею. Після того, як він трохи підсохне, щільно прикладіть латочку до розірваному місцю. Не забудьте попередньо підігнати один під одного всі сторони розриву.
Корисна порада
Під час пропрасовування один з шарів тканин може зміститися, і це, швидше за все, призведе до появи складок на поверхні куртки, які навряд чи вдасться потім розгладити. Тому краще заздалегідь приметать липку стрічку до виправлення цієї. Таким чином, ви зафіксуєте положення двох шарів, що значно спростить подальшу процедуру.