Як перевести мпа в атмосфери.

Іменем французького вченого і літератора Блеза Паскаля, який жив у сімнадцятому столітті, названа одиниця тиску, використовувана в міжнародній системі СІ. Вона дорівнює тиску в один Ньютон, розподіленого на площу в один квадратний метр. Крім неї тиск позначають і в інших одиницях, в тому числі і в атмосферах. Цей захід виведена з практичних вимірювань і дорівнює тиску земної атмосфери на рівні моря.
Вам знадобиться
  • Калькулятор або доступ в інтернет.
Інструкція
1
Почніть з уточнення, яку саме з двох варіантів атмосфер вам потрібно отримати в результаті конвертації вихідної величини в мегапаскалях. Найчастіше мається на увазі «стандартна» або «фізична» атмосфера, рівна силі тиску, яку можна врівноважити 760-міліметровим стовпом ртуті щільністю в 13595,1 кг/м? при прискоренні вільного падіння, рівному 9,80665 м/с ?. Такі щільність ртуті при 0 ° С і сила тяжіння Землі на рівні моря. Але існує ще й «технічна» атмосфера, яку приймають рівною силі тиску вантажу масою в 1кг на площину площею в 1см ?, розташовану перпендикулярно силі тяжіння в 1кгс.
2
Визначте коефіцієнт переведення величин з мПа в атмосфери . Виходите з того, що одна стандартна атмосфера прирівнюється до 101325 Паскаль, а одній технічній атмосфері відповідає 98066,5 Паскаль. Скороченням мПа позначається похідна від Паскаля величина - мегапаскалей. У всіх використовуваних в системі СІ одиницях виміру приставці мега відповідає множник, рівний одному мільйону (10?), А значить наведені вище значення слід зменшити на шість порядків. Перенесіть кому і отримаєте коефіцієнти 0,101325 і 0,0980665.
3
Розділіть початкове значення, виміряне в мегапаскалях, на коефіцієнт переведення, отриманий на попередньому кроці. Так як цей коефіцієнт - не кругла цифра, то робити обчислення в розумі не дуже зручно. Скористайтеся для цього калькулятором, а якщо є доступ в інтернет, то використовуйте обчислювачі, вбудовані в багато пошукові системи. Наприклад, якщо потрібно перевести в фізичні атмосфери величину тиску в 78 мПа, то перейдіть на головну сторінку Google і в поле пошукового запиту введіть 78/0,101325. Пошуковик зробить розрахунок і відобразить результат: 78/0,101325 = 769,800148.